Dwa wyjątkowe koncerty Paktofoniki – hip-hopowa podróż do przeszłości

Bilety na drugi koncert są jeszcze dostępne


2022.12.01

opublikował:

Dwa wyjątkowe koncerty Paktofoniki – hip-hopowa podróż do przeszłości

Już 10 i 11 grudnia odbędą się długo oczekiwane koncerty Paktofoniki w ramach cyklu wydarzeń „kosmiczny koncert” dedykowany katowickiej Hali Spodek. To jedyna okazja, aby uczestniczyć w koncercie nawiązującym do historycznego koncertu z 2003 roku.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia, które przeniesie nas wszystkich w hip-hopową podróż do przeszłości będzie koncert z okazji XXII-lecia debiutu PAKTOFONIKI. Rahim i Fokus, wraz z gośćmi zaproszonymi specjalnie na ten wyjątkowy wieczór, wykonają utwory z “Kinematografii” oraz “Archiwum Kinematografii”.

O atmosferę wielkiego rapowego święta, zadbają autorzy największych klasyków, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki współczesnej, a z których cytaty weszły do codziennej mowy milionów Polaków.

Wieczór rozpocznie się mocnym uderzeniem. MOLESTA EWENEMENT wystąpi w pełnym składzie. Włodi, Vienio, Pelson, Wilku oraz DJ B przypomną jak, i czym żyły wszystkie osiedla w Polsce na przełomie wieków, i dlaczego “Skandal” jest do dziś jednym z najbardziej wpływowych albumów na polskiej scenie hip-hopowej.

Obchodzący dwudziestolecie swojego albumu “30 minut z życia” O.S.T.R. pokaże widzom dlaczego od dwóch dekad jest niekoronowanym królem freestylu.
Ponadto, raper przypomni Wam największe hity ze swojego debiutanckiego – również jubileuszowego – albumu “Masz to jak w banku”, którym zrewolucjonizował pojęcie “flow” na rodzimej scenie.

W podróż na polskie podwórka lat dziewięćdziesiątych, zabiorą Was niekwestionowani pionierzy rapu w Polsce – WZGÓRZE YA-PA 3. Kielecka ekipa, zatacza koło powracając do katowickiego Spodka, miejsca gdzie za sprawą wygranych w 1995 roku “Odjazdów” rozpoczęła się ich wielka kariera.

Więcej informacji na www.kosmicznykoncert.pl

Polecane

Share This