Dwudziestolecie Ninja Tune na FreeFormFestival 2010


2010.08.19

opublikował:

Dwudziestolecie Ninja Tune na FreeFormFestival 2010

W tym roku legendarna brytyjska wytwórnia obchodzi 20 rocznicę powstania. Z tej okazji na całym świecie odbywa się cykl imprez Ninja Tune XX. W Polsce impreza ta będzie miała miejsce w sobotę 16 października, podczas 6 edycji FreeFormFestival. Tego dnia cała druga scena festiwalowa będziemy poświecona tym obchodom.  Uświetnią go występy gwiazd wytwórni Ninja Tune. Z tej okazji na festiwalu zaprezentują się Speech Debelle oraz King Cannibal!

We wrześniu ukaże się specjalny jubileuszowy płytowy zestaw, który jest podsumowaniem działalności Ninja Tune. Obszerny boxset będzie się składać z 6 albumów „NINJA TUNE XX”, w tym dwa z nich z niepublikowanymi do tej pory utworami. W boksie znajdzie się też 6 winylowych singli i książkę opisująca historię Ninja Tune.

Ninja Tune została założona w Londynie przez dwóch didżejów: Matta Blacka i Jonatana Moore`a, znanych jako duet Coldcut. Zasłynęli oni nowatorskimi aranżacjami anglojęzycznej muzyki popularnej. Jako jedni z pierwszych wykorzystali do tego oprogramowanie komputerowe. Wytwórnia w krótkim czasie wypromowała wielu artystów i producentów, którzy nadali jej niepowtarzalne brzmienie. Muzyka produkowana przez Ninja Tune zagłębia się w wiele rodzajów muzyki, od elektroniki przez hip-hop po jazz i chillout. Artyści wykorzystują pełne spektrum narzędzi: klasyczne instrumenty, gramofony, samplery i komputer. W Ninja Tune wydają takie gwiazdy jak: Amon Tobin, Bonobo, Coldcut, Cinematic Orchestra, DJ Food, Jagga Jazzist, Mr Scruff czy Herbaliser.

Polecane

Share This