Dziarma: „Zawsze myślę, co robię, a jeśli myślisz, że boję się, to się mylisz”


2021.02.25

opublikował:

Dziarma: „Zawsze myślę, co robię, a jeśli myślisz, że boję się, to się mylisz”

fot. mat. pras.

Dziarma swoją znakomitą epką “V” bezkompromisowo wkroczyła na scenę zdominowaną przez mężczyzn rap scenę. W 2021 nadchodzi jej długo wyczekiwany debiutancki album. Pierwszy singiel “Czarny bez” to wyrazista i dowcipna dawka refleksji mocnej, odważnej, współczesnej dziewczyny w rapowej konwencji.

“Noszę Gore-Tex, bo nie przepuszcza ich łez (…)” – raperka bezpruderyjnie i dowcipnie komentuje i kontruje doświadczenia z damsko-męskich relacji, rozwijając niepokorny obraz, który od początku towarzyszy jej twórczości. Dziarma to odporna na wszelkie konwenanse raperka, która nie stroni od ostrego języka i równie ostrych kreacji. Od początku swojej drogi na scenie rapowej Dziarma podkreśla nieposkromioną pruderią czy wstydem świadomą seksualność i seksualną niezależność. Jako współczesna młoda kobieta w sprawny sposób wychodzi poza przesycone szowinizmem klisze współczesnej popkultury, prezentując siebie jako podmiot, nie przedmiot. Nagość? Wtedy kiedy ona sobie tego życzy. Seks? Tylko na jej zasadach.

Sprawdź także: Dziarma pokazuje, jak wygląda jej leniwa niedziela na seksownych zdjęciach

Artystka nieprzypadkowo na otwarcie opowieści o swoim debiutanckim albumie zrealizowała teledysk, w którym tak jak w sytuacjach i relacjach – stawia siebie w centrum. Bo każda kobieta powinna być sama dla siebie ikoną. Talentu, urody, niezależności i seksualności. Dziarma chce przypomnieć wszystkim kobietom, że to, o co powinny dbać najbardziej, w każdej sytuacji, to poczucie własnej wartości. Oryginalne i drapieżne stylizacje to efekt wspólnej kreacji artystki i stylistki – Eweliny Gralak, a za klip odpowiada krakowska ekipa HDSCVM. W warstwie muzycznej “Czarny bez” to numer osadzony w futurystyczno-eklektycznej estetyce. Nowy materiał Dziarmy będzie mocną i odważną pozycją, która zredefinuje to, czego w Polsce można oczekiwać od kobiet na scenie rapowej. Silna i coraz bardziej niezależna Dziarma, nie boi się konsekwencji grania z konwencją.

 

Polecane


Share This