Dziś mija 15 lat od premiery pierwszego wydawnictwa Step Records

Label przypomina, którą płytą wchodził na rynek.


2021.10.10

opublikował:

Dziś mija 15 lat od premiery pierwszego wydawnictwa Step Records

foto: mat. pras.

2021 to dla Step Records wyjątkowy rok. Opolski label świętuje 15-lecie istnienia, dziś natomiast mija dokładnie 15 lat od dnia premiery jego pierwszego wydawnictwa – winylowego wydania „Dynamite Breaks” DJ-a BRK.

Kawał historii, szalone początki i mnóstwo wspomnień – tak w skrócie moglibyśmy opisać to niezwykle istotne dla nas wydarzenie. Rozmawialiśmy kilka dni temu z DJ BRK, który podkreślił, że jest bardzo dumny, iż jego „wosk” był pierwszym albumem wydanym przez naszą wytwórnię. Zebrało nam się na wspominki w trakcie których BRK przytoczył ciekawą anegdotę: gdy otrzymał do ręki tzw. test press (wersję próbną krążka) to scratchował na nim tak długo, że po trzech dniach zdarł rowki na płycie i ze względu na zniszczenia płyta stała się w zasadzie „asłuchalna” 🙂 Piękne czasy… Kto pamięta? – czytamy na instagramowym profilu labelu.

W zapowiadanej na końcówkę października czwartej części książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy” znajdzie się obszerny wywiad z braćmi Jakubem i Pawłem Krokiem, którzy prowadzili w Opolu sklep muzyczny Step, z którego wyrosło Step Records.

 

View this post on Instagram

 

Post udostępniony przez Step Records (@steprecords)

Polecane

Share This