Dziś rusza festiwal Audioriver

42 godziny imprezy na plaży...


2010.08.06

opublikował:

Dziś rusza festiwal Audioriver

Fala wezbraniowa, przed którą wielu fanów dobrej elektroniki drżało od kilku ostatnich dni, przeszła niepostrzeżenie przez Płock i zupełnie nie zagroziła terenowi festiwalu świata niezależnego Audioriver. W piątek, sobotę i niedzielę przez plażę przejdzie jednak kolejna fala – tym razem prawdziwe tsunami najlepszej muzyki, które po raz kolejny dowiedzie, że nazwa „rzeka dźwięku” nie wzięła się tylko z faktu, że Audioriver odbywa się tuż nad Wisłą.

Przygotowania idą pełną parą i – tak jak co roku – wszystko na plaży jest większe i lepsze względem poprzednich edycji festiwalu. Scena główna rozrosła się nieznacznie w porównaniu do ubiegłego roku, ale za to ta w Circus tent będzie aż trzykrotnie większa! To m.in. ze względu na występ Richiego Hawtina w wersji Plastikman live, który będzie miał część sceny przeznaczoną tylko dla siebie i swoich „zabawek”. „Zabawki mówimy z przekorą, rzecz jasna, bo w skład tego wyposażenia wchodzi nie tylko sprzęt muzyczny, który artysta przywozi sam, ale i kurtyna diodowa o rozmiarach 11 x 4 m. Ten najwyższej jakości ekran musieliśmy sprowadzać z Europy Zachodniej, bo żadna polska firma nie ma go na wynajem. Ten rodzaj jest tak rzadko wykorzystywany w naszym kraju, że nikt nie zdecydował się na jego zakup.” – komentuje Łukasz Napora. Richie Hawtin, wraz z 15 członkami ekipy technicznej, przyjeżdża na festiwal specjalnym, luksusowym tour busem.

Multimediów będzie 2,5 raza więcej niż w ubiegłym roku. Jak zwykle nie oszczędzano także na dźwięku, który stał się już niemal wizytówką płockiego festiwalu. Po zeszłorocznym koncercie grupy Moderat, chłopaki z Modeselektor byli tak podekscytowani jakością brzmienia, że tuż po występie podeszli do organizatorów, mówiąc „macie niesamowite nagłośnienie! Musimy tu wrócić jako Modeselektor. Rozniesiemy ten fesitwal w pył!”

Nową jakość na plaży stanowić będą także namioty sferyczne strefy Red Tent, w której królować będą polscy DJ-e. Na Starym Mieście powstaje z kolei scena Rynku Niezależnego, namiot Red Bull Music Academy oraz stoiska dla kilkunastu firm wystawiających się w ramach targów muzycznych.

Pełną galerię z przygotowań znajdziesz na www.audioriver.pl.

Karnety dwudniowe na Audioriver dostępne są w cenie 130 pln i nadal można je kupić w setkach punktów Ticketpro w całej Polsce. W piątek o 17:00, przy wejściu na festiwal od strony amfiteatru uruchomiona zostanie kasa, w której dostępne będą także bilety jednodniowe w cenie 70 pln. Kasa będzie czynna także od 17:00 w sobotę. Przypominamy jednak, że bilety jednodniowe to bilety w jedną stronę i po opuszczeniu terenu imprezy, nie ma możliwości powrotu. No chyba, że kupi się kolejną wejściówkę. I choć szykuje się kolejny rekord frekwencji, karnetów i biletów na pewno nie zabraknie.

Impreza w Płocku potrwa ponad 42 godziny!

***

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 4 lat na malowniczej plaży nad Wisłą wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 12 tys. osób każdego dnia.

Fakt bycia jedną z najważniejszych imprez potwierdzają liczne artykuły i rankingi, nie tylko polskie:

– 2. miejsce na liście najlepszych festiwali sierpnia na świecie dla tegorocznej edycji (Residentadvisor.net – najważniejszy na świecie portal poświęcony muzyce elektronicznej)

– 5. miejsce na liście najlepszych festiwali sierpnia na świecie dla AR09 (Cityout.lt Litwa)

– 2. miejsce w plebiscycie czytelników na najlepszy polski festiwal dla AR09 (Infomuzyka.pl)

– Impreza Miesiąca oraz nominacja do Eventu Roku dla AR09 w plebiscycie Nocne Marki (Aktivist)

Audioriver 2010 odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia w Płocku.

Wystąpią m.in.: Richie Hawtin presents PLASTIKMAN LIVE, Laurent Garnier live, Simian Mobile Disco, Hadouken! live, Way Out West Soundsystem, Four Tet live, Sub Focus, Metro Area, Ellen Allien, Hybrid live, Magda, Noisia, Anthony Rother, The Black Dog, The Modern Deep Left Quartet live, Qemists Soundsystem, Krazy Baldhead live, dBridge & Instra:Mental, Christian Smith, Dusty Kid live, Karotte, Plastician, Starkey, Spor, Dandy Jack, Oni Ayhun live, Jakes, Silence Family live.

Polecane

Share This