Dziś Smooth Festiwal Złote Przeboje


2009.05.29

opublikował:

Dziś Smooth Festiwal Złote Przeboje

Dziś na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbędzie się wyjątkowy koncert Smooth Festiwal Złote Przeboje Bydgoszcz 2009. Od 21.30 na żywo w Radiu Złote Przeboje będzie można słuchać występów gwiazd – na czele z Macy Gray. Stacja przygotowała też specjalne programy festiwalowe.

Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009 oficjalnie rozpoczął się w czwartek, 28 maja wernisażem fotografii wykonanych przez prowadzącego Smooth Festival Marka Niedźwieckiego – „Australia okiem Niedźwiedzia”. Część muzyczną festiwalu otworzy o godz. 18:30 koncert Miki Urbaniak. Następnie na scenie pojawią się: Maria Mena, Chambao (fragment ich występu zainauguruje Galę Telewizyjną o godz. 21:30), a także polscy artyści w ramach projektu przygotowanego specjalnie na ten wieczór przez Andrzeja Smolika – Kayah, Dorota Miśkiewicz, Mika Urbaniak, Natalia Grosiak oraz Pola. W finale koncertu wystąpią Lura oraz główna gwiazda festiwalu – Macy Gray. Na zakończenie muzycznej części imprezy zagra wrocławska grupa Mikromusic. Koncert Galowy Smooth Festiwal pokaże TVP2 o godz. 23:30.

Koncertu można będzie słuchać na żywo na antenie Radia Złote Przeboje dziś od 21.30 a wcześniej, o godz. 19.00 w Złotych Przebojach rozpocznie się specjalne wydanie Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego. Poprowadzi je, pod nieobecność Marka Niedźwieckiego, prowadzącego wówczas Smooth Festival, Piotr Sworakowski. W programie, oprócz aktualnego notowania listy przebojów, znajdą się prezentacje artystów i piosenek festiwalowych.

Sobotni program Marka Niedźwieckiego „Złote, słodsze i najsłodsze” (30 maja, godz. 10.00 – 13.00) również będzie nadawany z Bydgoszczy, a jego gośćmi będą gwiazdy Smooth Festival.

Wyjątkowy koncert w Bydgoszczy promuje album wydany przez Agorę i Sony Music Entertainment (Poland) – „Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009”. Wydawnictwo, oprócz płyty z utworami m.in. Macy Gray, Smolika, Doroty Miśkiewicz, Kayah, Chambao, Lury i Marii Meny, zawiera przedmowę Marka Niedźwieckiego pt. „Co to jest smooth jazz?” oraz krótki przewodnik po Bydgoszczy.

Więcej informacji na: http://smoothfestival.net/

Polecane

Share This