Ed Sheeran bohaterem serialu dokumentalnego. Zwiastun już dostępny

Produkcja zawita na jedną z popularnych platform streamingowych już w maju.


2023.03.22

opublikował:

Ed Sheeran bohaterem serialu dokumentalnego. Zwiastun już dostępny

fot. mat. pras.

Nadchodzą dobre dni dla fanów Eda Sheerana. 5 maja na rynku pojawi się jego nowa płyta „-” (Subtract). Dwa dni wcześniej na platformie Disney+ zadebiutuje serial dokumentalny „Ed Sheeran: Muzyka i cała reszta”, który pozwoli nam poznać artystę od kulis. Czteroodcinkowa produkcja ma ukazać artystę w trakcie prac nad nowym materiałem, a także pokazać, jak powstawały jego największe hity. Zwiastun serialu jest już dostępny.

Na nadchodzącym albumie Ed wraca do swoich songwriterskich korzeni, opierając materiał na osobistych przeżyciach związanych z żałobą i nadzieją. „-” (Subtract) przedstawia jedną z największych gwiazd na współczesnej scenie w najbardziej wrażliwej, bezbronnej i szczerej odsłonie.

Pracowałem nad „Subtract” przez dekadę, starając się stworzyć idealny akustyczny album. Pisałem i nagrywałem setki piosenek mając klarowną wizję tego dzieła. Później, na początku 2022 roku, seria wydarzeń zmieniła moje życie, moje zdrowie psychiczne a ostatecznie moje spojrzenie na muzykę i sztukę. (…) Pisanie piosenek jest dla mnie terapią. Pomaga nadać znacznie moim uczuciom. Pisałem więc bez zastanawiania się, jaka to będzie za piosenka. Po prostu pisałem co popadnie. W ten sposób, w nieco ponad tydzień, dekada pracy ustąpiła miejsca moimi najgłębszym myślom. W ciągu miesiąca moja ciężarna żona dowiedziała się, że ma guza, a operacja może odbyć się dopiero po porodzie. Nagle zmarł też mój najlepszy przyjaciel, Jamal, a ja znalazłem się w sądzie broniąc swojej uczciwości i kariery jako autora piosenek. Wpadłem w spiralę strachu, rozpaczy i niepokoju. Czułem się jakbym tonął. Głowa ledwo utrzymywała się nad powierzchnią, ale nie mogłem złapać powietrza – opowiada Sheeran.

Polecane

Share This