Eddie Vedder, Pharrell i inni klękają na scenie

Kolejni artyści dołączają do protestu Colina Kaepernicka.


2017.09.25

opublikował:

Eddie Vedder, Pharrell i inni klękają na scenie

foto: Instagram / Pearl Jam

Kolejni artyści przyłączają się do protestu zapoczątkowanego przez Colina Kapernicka. Najpierw podczas festiwalu Meadows JAY-Z zadedykował footballiście utwór „The Story of O.J.”, następnie Stevie Wonder klękał na scenie, potem J. Cole namawiał fanów do bojkotu rozgrywek NFL. Teraz do akcji mającej na celu sprzeciwienie się rasizmowi w Stanach Zjednoczonych dołączyli kolejni muzycy. W niedzielę podczas meczów NFL wielu graczy klękało w trakcie hymnu USA, dając do zrozumienia, że nie zgadzają się na nierówne traktowanie ze względu na kolor skóry. Tym samym tropem poszli artyści – do akcji #takeaknee przyłączyli się Eddie Vedder, Roger Waters, Pharrell Williams i Dave Matthews.

Vedder rozpoczął występ na Pilgrimage Music Festivalu w Tennessee od przyklęknięcia. Wideo dokumentujące ten gest pojawiło się na oficjalnych profilach Pearl Jamu w mediach społecznościowych. Gitarzysta grupy Mike McCready wykonywał w niedzielę amerykański hymn podczas meczu Seattle Seahawks z Tennessee Titans. McCready pojawił się na scenie z gitarą, na której miał namalowany numer „72”. To nawiązanie do koszulki Michaela Bennetta, zawodnika Seahawks, który skarżył się niedawno, że policjanci użyli wobec niego przemocy w Las Vegas w ubiegłym miesiącu. Zdjęcie muzyka również trafiło na profile zespołu.

W niedzielę podczas swoich występów solidarność ze sportowcami okazali także Roger Waters, Pharrell Williams oraz członkowie Prophets of Rage.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecane

Share This