Editors wracają do Polski na dwa koncerty


2019.10.30

opublikował:

Editors wracają do Polski na dwa koncerty

foto: mat. pras.

Dobre wieści dla fanów Editors. Już na początku 2020 grupa wróci do Polski na dwa koncerty. 4 lutego Brytyjczycy zawitają do Krakowa (Studio), dzień później pojawią się w Warszawie (Torwar). Bilety na oba organizowane przez Live Nation Polska koncerty są już w sprzedaży.

Nowy album Editors „Black Gold” z największymi hitami zespołu, jest kontynuacją dotychczasowej, niewątpliwie pełnej pasji twórczej 15-letniej kariery zespołu. Album został wydany 25 października za pośrednictwem wytwórni Play It Again Sam. „Black Gold zawiera” 13 utworów z 6 albumów studyjnych, a także 3 zupełnie nowe piosenki: „Upside Down”, hymn festiwalowy „Frankenstein” oraz tytułowy, gotycko dramatyczny utwór tytułoway

Zdjęcie na okładkę Black Gold zostało wykonane przez nagradzanego fotografa Nadava Kandera, a okładkę albumu zaprojektował znany grafik Tom Hingston (Massive Attack, Chemical Brothers, The Rolling Stones). Album będzie również dostępny w luksusowej wersji 2CD, która zawiera drugą płytę z ośmioma wersjami stripped-back utworów z katalogu zespołu zatytułowanego „Distance: The Acoustic Recordings”.

– Rozmowy o Best Of … ciągnęły się przez ostatnie trzy lub cztery lata, ale nigdy nie czuliśmy żeby był to właściwy moment – przyznaje frontman zespołu Tom Smith. – Zawsze braliśmy się za nowy album. – dodaje. Jednak Tom Smith (wokalista/gitarzysta/pianista), Russell Leetch (bas, syntezatory) i Ed Lay (perkusja, perkusja) wydali trzy albumy z pierwszym gitarzystą Chrisem Urbanowiczem i trzy z nowymi członkami zespołu Justinem Lockeyem (gitara) i Elliottem Williamsem (gitary, instrumenty klawiszowe) „więc uznaliśmy, że to jest dobry moment, żeby to zrobić”.

Polecane

Share This