Edyta Górniak miała wystąpić w kultowym polskim filmie

Maciej Stuhr zdradził, dlaczego finalnie do tego nie doszło.


2023.10.31

opublikował:

Edyta Górniak miała wystąpić w kultowym polskim filmie

fot. Karol Makurat / @tarakum_photography

Z racji na to, że dziś Halloween, nie możemy nie przypomnieć stanowiska Edyty Górniak w tej sprawie. – Jedną z największych pułapek, na które nie zwracaliśmy dotychczas uwagi, to dni wielkiego święta zamienione na zabawę w Halloween. „Hell win”… znacie angielski. Piekło wygrywa – uprzedzała dwa lata temu wokalistka. Dziś jednak sięgamy do głębszej przeszłości, bowiem Maciej Stuhr zdradził, że gwiazda miała wystąpić w kultowej polskiej produkcji filmowej.

Kiedy w 1999 r. na ekrany kin trafiał „Fuks” Macieja Dutkiewicza, wcielającemu się w rolę głównego bohatera Aleksa partnerowała Agnieszka Krukówna. Okazuje się, że pierwszym wyborem twórców była właśnie Edyta Górniak, ale wokalistka finalnie zrezygnowała z roli ze względu na niemożliwość połączenia występu w filmie z planami muzycznymi.

Dobrze pamiętam casting do pierwszego „Fuksa”. Najpierw wybrano mnie, a później dość długo szukano partnerki dla mnie. Przez moment bardzo blisko otrzymania tej roli była Edyta Górniak. Przyszła na casting i całkiem nieźle jej poszło. Początkowo była na tak, ale później okazało się, że kolidowałoby to z jej trasami koncertowymi i ostatecznie nie zagrała w tym filmie – powiedział cytowany przez Interię Stuhr, który promuje już kontynuację produkcji sprzed prawie 25 lat. „Fuks 2” pojawi się w kinach 12 stycznia 2024 r.

Polecane

Share This