Egzystencjalne rozmyślania Imagine Dragons


2022.03.13

opublikował:

Egzystencjalne rozmyślania Imagine Dragons

fot. Eric Ray Davidson

Po utworze „Enemy” z serialu „Arcane”, który podbił listy przebojów, Imagine Dragons wydają nowy singiel „Bones”. Numer zapowiada nadchodzący album grupy, „Mercury – Act 2”.

Piosenka „Bones” dotyka egzystencjalnych kwestii. – To rozmyślanie na temat mojej nieustannej obsesji dotyczącej śmierci i kruchości życia – wyjaśnia frontman, Dan Reynolds. – Wciąż szukam dowodów na to, że czeka nas coś więcej, że życie – w jakimś wymiarze – jest wieczne. Jeszcze tego nie dowiodłem, ale przynajmniej marzę o pokonaniu śmierci i o tym właśnie jest ta piosenka.

Nad produkcją nagrania czuwał szwedzki producencko-songwriterski duet Mattman & Robin (Nick Jonas, Celeste), który pracował też przy poprzedni singlu zespołu „Enemy” oraz dwóch piosenkach, które trafiły na płytę „Mercury – Act 1”. Za miks „Bones” odpowiada 14-krotny laureat Grammy, Serban Ghenea.

„Bones” będzie można usłyszeć podczas tegorocznej trasy Imagine Dragons, w ramach której 29 czerwca zespół wystąpi na głównej scenie festiwalu Open’er w Gdyni.

Singiel „Enemy” ma już ponad miliard odsłuchów za sprawą swoich dwóch wersji (oryginalnej i zrealizowanej we współpracy nominowanym do Grammy raperem J.I.D-em). Piosenka znakomicie radzi sobie w serwisach streamingowych, czego dowodem w obecność w top 5 list Global Spotify i Amazon Music, jak również na playlistach radiowych na całym świecie, także w Polsce.

Nad płytą „Mercury – Act 1”, która ukazała się we wrześniu 2021 roku, zespół Imagine Dragons pracował z uznanym producentem, Rickiem Rubinem. Album dotarł do top 10 listy Billboard 200 oraz na 2. miejsce notowań Top Alternative Albums i Top Rock Albums. „Mercury – Act 1”, promowany przez single Wrecked”, „Cutthroat” i „Follow You”, to następca płyty „Origins” (2018).

Polecane

Share This