Eksperyment społeczny Kwiatu Jabłoni


2021.05.13

opublikował:

Eksperyment społeczny Kwiatu Jabłoni

fot. Damién Niemczal

Takiego teledysku w Polsce jeszcze nie było! Nowy klip Kwiatu Jabłoni powstał bez konkretnego scenariusza, cała jego koncepcja została oparta na spontanicznych reakcjach ludzi. Ten eksperyment społeczny mógł się nie udać, pokazał jednak jak bardzo publiczność tęskni za spotkaniem ze swoimi ulubionymi artystami.

Zespół Kwiat Jabłoni postawił w centrum miasta przezroczysty kontener, aranżując go na intymny i wypełniony ulubionymi przedmiotami pokój. Muzycy weszli do środka wieczorem i czekali jak na taką sytuację zareagują ludzie. Podczas trwania wydarzenia, pod Teatrem Polskim w Poznaniu, zespół i publiczność oddzielała szyba, co dobitnie ukazywało sytuację pandemiczną na świecie.

Sprawdź także: Kuba Wojewódzki zadrwił z Michała Wiśniewskiego. Wokalista nie pozostaje mu dłużny

“Przezroczysty świat” to trzeci singiel promujący album “Mogło być nic”. Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte zarówno przez fanów jak i dziennikarzy muzycznych. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i w niecały miesiąc od premiery uzyskał status złotej płyty. Pod koniec maja, ukaże się ekologiczna płyta winylowa do produkcji, której użyto materiałów z recyklingu, a całość zapakowana będzie w folię z mączki kukurydzianej. Album można zamówić na KulturalnySklep.pl.

Przed Kwiatem Jabłoni bardzo intensywne miesiące. Pandemia zmusiła muzyków do odwołania regularnej, halowej trasy, podczas której w całości mieli po raz pierwszy zaprezentować nowy materiał. Wszystko, jednak wskazuje na to, że już w czerwcu rozpocznie się dla Kasi i Jacka okres wydarzeń plenerowych. Zespół do połowy września zagra blisko 50 koncertów w całej Polsce.

 

Polecane

Share This