Eldo: „Nie chcę się cofać do grania z DJ-em”

Raper szykuje się do trasy podsumowującej 20 lat kariery.


2017.10.21

opublikował:

Eldo: „Nie chcę się cofać do grania z DJ-em”

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

2 grudnia koncertem we Wrocławiu Eldo rozpocznie okolicznościową trasę koncertową „20 lat mikrofony w rękach”, podczas której zaprezentuje dwugodzinny przekrój swojej działalności. Artyście na scenie towarzyszyć będzie stary znajomy z Grammatika Jotuza, a także występujący z Eldoką od dawna band. Oprócz sekcji rytmicznej i trębacza artyście towarzyszą na scenie DJ Tort (klawisze) i Daniel Drumz (samplery). Na urodzinowej trasie być może zobaczymy większy skład.

Mamy stałą ekipę, zobaczymy, czy nie powiększymy jej, bo też mi to chodzi po głowie – mówił podczas ostatniej wizyty w audycji „Numer Raz na fali” Eldoka. O możliwościach rozszerzenia koncertowej ekipy artysta wypowiedział się w następujący sposób: – Wielu ludzi, którzy grają rap na żywo, szuka sobie zawsze dobrego gitarzysty. Ja nigdy nie chciałem. Ale im dalej w las, tym bardziej słucham ludzi, z którymi pracuję. Słucham ich podpowiedzi. Zobaczymy, jak to się będzie zgrywało. Może się uda tak, może zagramy inaczej, może pojawi się drugi instrument podobny – w sensie klimatycznym – do trąbki, ale na przykład rodem z instrumentów smyczkowych.

Choć na sześć tygodni przed rozpoczęciem trasy Eldo wciąż nie wie, jaki skład będzie mu towarzyszył na scenie, to jednego jest pewien: zamiast DJ-a na pewno za jego plecami pojawi się band. – Nie chcę się cofać do grania z DJ-em, odrzuciłem dwa miliardy propozycji grania z DJ-em. W tym wieku człowiek może sobie już pozwolić na to, żeby być kapryśny. Jak już jestem kapryśny, to zapraszam na koncerty live.

Oto rozpiska rocznicowej trasy Eldoki:

02.12 Wrocław – Stary Klasztor

08.12 Kraków – ZetPeTe

09.12 Poznań – Klub u Bazyla

15.12 Sopot – Scena

16.12 Łódź – Scenografia

17.12 Warszawa – Proxima

Polecane

Share This