Eldo zadebiutuje w nowej roli

Już w weekend macie szansę na spotkanie z raperem.


2021.07.12

opublikował:

Eldo zadebiutuje w nowej roli

foto: P. Tarasewicz

Większość turystów przyjeżdża do Warszawy, by zwiedzić starówkę i zobaczyć Zamek Królewski. Jednak prawdziwą „starówkę” można znaleźć na Pradze Północ. To tu znajdują się kamienice czy dawne fabryki, które pamiętają czasy przedwojenne. W sobotę 17 lipca, podczas spaceru organizowanego przez Galerię Wileńską, o sznycie łobuzerskiej Pragi opowie Eldo. Początek o godz. 15.00.

Praga Północ to dzielnica, którą przez wiele lat nie interesowały się władze miasta, inwestorzy czy deweloperzy. Od pewnego czasu przechodzi rewitalizację, dzięki której zaniedbane kamienice odzyskują dawny blask. Coraz więcej osób interesuje się tym, jak wygląda Warszawa po drugiej stronie Wisły i jakie kryje w sobie tajemnice. Te od 19 czerwca br. z pomocą przewodników odkrywa przed mieszkańcami Galeria Wileńska, organizując cykl otwartych spacerów po Pradze. Najbliższy poprowadzi raper Eldo, który jest także licencjonowanym przewodnikiem. Każda z wycieczek ma inną tematykę. O czym będzie opowiadał Eldo?

Chcę połączyć to, z czego Praga jest bardzo znana, czyli z przedwojennego proletariatu żydowskiego i handlarzy żydowskich z łobuzerskim sznytem. Wycieczka będzie pełna historii przedwojennych, kiedy nawet bandyci byli romantykami, chociaż sprawy rozwiązywali przysłowiowym majchrem, czyli nożem. Dlatego właśnie, by połączyć te dwa światy, zatytułowałem spacer „Chałka krojona majchrem” – mówi raper.

Raper, jako że należy do roczników wyżu demograficznego, nie chodził do przedszkola. Spędzał bardzo dużo czasu z babcią –rodowitą warszawianką. Ta od najmłodszych lat oprowadzała go po stolicy i opowiadała historie jego rodziny i miasta, w którym mieszkała od pokoleń.

Babcia umiała opowiadać. Jak dorosłem, stwierdziłem, że warto jej historie przekazywać dalej i uświadomić mieszkańcom, w jak niesamowitym mieście mieszkają. Dlatego zdałem licencję na przewodnika – tłumaczy Eldo.

Szczegółowych informacji na temat spacerów należy szukać na profilu facebookowym Galerii Wileńskiej w zakładce „Wydarzenia”.

Terminy nadchodzących spacerów:
17 lipca 2021
31 lipca 2021
14 sierpnia 2021
28 sierpnia 2021
11 września 2021
25 września 2021

Polecane

Share This