Eliminacje do Przystanku Woodstock – na zgłoszenie zostało kilka dni


2014.02.23

opublikował:

Eliminacje do Przystanku Woodstock – na zgłoszenie zostało kilka dni

Choć do jubileuszowej, 20. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata pozostało jeszcze niemal pół roku, to I Etap Eliminacji do Przystanku Woodstock wkracza w decydującą fazę. Zespoły, które chciałyby wystąpić podczas kostrzyńskiego festiwalu, mają jeszcze dziesięć dni na nadsyłanie swych płyt do redakcji Fabryki Zespołów.

Do piątku 28 lutego Fabryka Zespołów przyjmuje zgłoszenia na Eliminacje do Przystanku Woodstock. Do tego czasu wszystkie zespoły, które za cel postawiły sobie występ na 20. edycji festiwalu, na adres redakcji muszą dostarczyć płytę, na której znajdują się przynajmniej trzy kompozycje grupy.

Jak dotąd na szóste eliminacje zgłosiło się około pół tysiąca zespołów z Polski i zagranicy. Bazując na doświadczeniu z wcześniejszych lat można założyć, że w ostatnich dniach trwania I Etapu liczba ta drastycznie się zwiększy. Wśród zgłoszonych zespołów znajdują się takie grupy, jak; Mama Selita, Blade Loki, Futurobnia, Inkwizycja, Leniwiec, Ifi Ude, Roots Rockets, Impact, Łydka Grubasa czy Wild Pig.

Przystanek Woodstock, to już światowa marka, o czym świadczyć mogą liczne zgłoszenia od zagranicznych zespołów – przybyło ich do redakcji Fabryki Zespołów około pięćdziesięciu. Najwięcej zgłoszeń dotarło od zespołów z Niemiec, których mieszkańcy od lat przybywają do Kostrzyna nad Odrą w liczbie kilkuset tysięcy. Płyty przybywają jednak z najdalszych zakątków świata; Kanady, Izraela, Irlandii, Bułgarii, Włoch, Francji, Holandii, Anglii, Iranu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

II Etap Eliminacji, który rozpocznie się wraz z nadejściem marca, polegać będzie na przesłuchiwaniu nadesłanych płyt przez Jury w składzie: Jurek Owsiak (prezes Fundacji WOŚP), Gosia Kaczmarek (prezes Fabryki Zespołów), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio), Krzysztof Dobies (Radio Woodstock), oraz Tomasz Kasprzyk (szef muzyczny sieci Antyradia).

Nadejście wiosny, to Koncerty Półfinałowe, podczas których wystąpią zespoły wyłonione przez Jury w II Etapie eliminacji. Odbędą się one w trzech miastach Polski, z których zwycięzcy zagrają w czerwcowym Finale.

Zagraniczne zespoły po raz pierwszy o udział w Przystanku Woodstock zagrają poza granicami Polski. Finał dla pięciu wybranych przez Jury zespołów odbędzie się w Berlinie.

Polecane

Share This