Elton John z ważną nagrodą za zasługi

Poza Eltonem uhonorowano także Rogera Taylora z Queen


2019.12.29

opublikował:

Elton John z ważną nagrodą za zasługi

foto: Karol Makurat / tarakum.pl

Na listę New Year Honours trafiły osoby wybrane jeszcze przez premier Wielkiej Brytanii Teresę May. Poza Eltonem Johnem i Rogerem Talyorem znaleźli się na niej także Olivia Newton John, Gary Lightbody ze now Patrol i dwóch reżyserów – Steve McQueeb i Sam Mendes.

Eltona Johna doceniono Companion Of Honor za jego trwającą od ponad 50 lat karierę muzyczną (300 milionów sprzedanych płyt) oraz działalność charytatywną (muzyk współpracował z 23 organizacjami charytatywnymi). Elton stał się jedną z 64 osób poza monarchą, z takim wyróżnieniem.

– Jestem poruszony i zaszczycony faktem otrzymania Companion Of Honor. Rok 2019 był dla mnie naprawdę wspaniały i czuję się pobłogosławiony – napisał na Twitterze John.

Roger Taylor z Queen otrzymał wyróżniene OBE, za prowadzenie kampanii na rzecz świadomości na temat AIDS i produkcję musicalu z największymi przebojami Queen. Warto wspomnieć, że Taylor jest też jedną z niewielu żyjących osób, których podobizna widnieje na znaczkach Poczty Krolewskiej.

Olivię Newton – John, znaną szerszemu gronu z filmu „Grease” doceniono za jej działalność charytatywną związana z badaniami nad rakiem.

Polecane

Share This