Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra na Woodstocku!


2012.11.29

opublikował:

Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra na Woodstocku!

Muzyczna radosna twórczość zespołu to rytmy country, tureckie marsze, jazz, południowoamerykański beat, a także tradycyjna muzyka cygańska. W czasie koncertu nie zabraknie więc największych filmowych przebojów, bałkańskiego ducha, energii i magii rodem z filmów Emira Kusturicy. Na scenie grupa dostarcza niezapomnianych wrażeń – szalona muzyka, niekonwencjonalne teksty i zwariowane show są zaproszeniem dla publiczności, aby dołączyła do Emira Kusturicy & The No Smoking Orchestra w ich zwariowanych muzycznych doznaniach. Ci, którzy pokochali twórcę „Underground” za mieszankę bałkańskiego szaleństwa, surrealistycznej kreacyjności i ludowej magii – nie poczują się zawiedzeni.

Zespół od kilku lat przygotowuje muzykę do filmów reżysera, za co otrzymał chociażby Złoty Glob (za film „Życie jest cudem”). Niewątpliwą gratką dla fanów twórczości Kusturicy jest jego Master Class, który odbywa się również w połączeniu z koncertem No Smoking Orchestra.

Warto przypomnieć nie tylko muzyczne oblicze Emira Kusturicy, ale również jego dorobek reżyserski. Reżyser ma na całym świecie mnóstwo oddanych wielbicieli, którzy z niecierpliwością oczekują na każdy obraz artysty. E. Kusturica to obecnie najbardziej utytułowany reżyser europejski, zdobył trzy Złote Palmy na festiwalu w Cannes, Złotego i Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji, Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Emir Kusturica jest także „ojcem” festiwalu filmowo-muzycznego Kustendorf oraz miasta AndricGrad poświęconego serbskiemu nobliście Ivo Andricowi.

Emir Kusturica & TNSO, zagrał na każdym kontynencie na najważniejszych wydarzeniach filmowych i muzycznych.

Uczestnictwo w 19. Przystanku Woodstock potwierdziły już zespoły Anthrax, Ugly Kid Joe oraz Gooral, który wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze przygotowują specjalny muzyczny projekt.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od dziewięciu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (2,3,4, sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Uczestnicy Festiwalu będą mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Wszystkie informacje na stronie: www.wosp.org.pl/woodstock

Polecane

Share This