Enigmatyczna Duchess z EP-ką „Early Days”

Artystka z południowego Londynu debiutuje


2020.04.06

opublikował:

Enigmatyczna Duchess z EP-ką „Early Days”

Dotychczas 22-latka wydała zaledwie dwa single, „Why Can’t We?” i „Elephant”, jednak już zdążyła zdobyć wsparcie m.in. od Radio 1, 1Xtra, Spotify, Apple Music, YouTube Music, Reprezent i wielu innych.

SPRAWDŹ TAKŻE: Była dziewczyna Micka Jagger’a zarażona koronawirusem

Duchess wychowała się na muzyce Whitney Houston, Adele i Tracy Chapman, Prince’a, Gregory’ego Isaacsa i oczywiście Spice Girls. Jej głos porównuje się do mieszanki Jill Scott i Minnie Riperton. Fuzja R&B, soulu i hip-hopu wzbogacona o teksty z perspektywy Londynu sprawiają, że słuchając Duchess możemy odnieść wrażenie, jakby była to opowieść kogoś kto przeżył już tysiąc żyć.

SPRAWDŹ TAKŻE: Lady Gaga zaprezentowała okładkę nowej płyty

Jak mówi sama artystka:

– Podczas nagrań EP-ki towarzyszyły mi rozmaite emocje. Odkrywanie siebie jako artystki i szukanie właściwego brzmienia sprawiło, że wybrałam się w prawdziwą podróż i wiele się nauczyłam. Chciałam bardzo stworzyć muzykę, z którą ludzie będą mogli się utożsamiać, odnajdywać w niej własne doświadczenia. Każdy z tych czterech utworów jest inny, ale mają wspólne ogniwo, łączą je istotne dla mnie historie… Miałam momenty, w których czułam pełnię życia i szczęście, ale zdarzyły się też chwile, w których byłam bardzo emocjonalna. Takie jest właśnie prawdziwe życie. Mam nadzieję, że słuchanie tych piosenek sprawi wam tyle radości co mi nagrywanie ich.

Duchess – „Early Days” – tracklista:

1. Elephant
2. Blame
3. Why Can’t We?
4. When It All Falls Down

SPRAWDŹ TAKŻE: BANKS bez montażu, czyli cztery numery w formie EPki

Tagi


Polecane

Share This