Epica jeszcze na dwóch koncertach w Polsce

Poza występem na Open Mind Festival Holendrzy pojawią się u nas również jesienią


2010.07.08

opublikował:

Epica jeszcze na dwóch koncertach w Polsce

Poza zapowiadanym na 14 sierpnia koncertem w warszawskiej Stodole w ramach Open Mind Festival Epica pojawi się w naszym kraju jeszcze dwa razy. Na przełomie września i października zaplanowano koncerty w Poznaniu i Katowicach.

Epica to pochodząca z Holandii grupa, wykonująca połączenie gotyckiego i symfonicznego metalu. Muzyka grupy Epica jest niezwykle epicka, bardzo majestatyczna i niesłychanie dostojna. Zespół jest znany z skłonności do progresywnych brzmień zabarwionych czułością i gotyckim klimatem. Epica czerpie z tradycji symfonicznego i gotyckiego metalu mistrzowsko łącząc takie przeciwności jak zwiewny damski wokal Simone Simons z brutalnością gitarowych riffów, czy superszybką perkusję z unoszącą się wielowarstwową słodyczą orkiestrowych smyczków i klawiszy.

Stworzony w 2002 roku w Rotterdamie z inicjatywy Marka Jansena zespół do 2003 roku istniał pod nazwą Sahara Dust. Obecna nazwa została zainspirowana albumem grupy Kamelot pt. „Epica”, luźno nawiązującym do „Fausta” Goethe’go. Według pisarza Epica to niewielkie miejscem we wszechświecie, gdzie można odnaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania. Ich debiutancki album „The Panthom Agony” ukazał się w 2003 roku i spotkał się z świetnym przyjęciem ze strony publiczności. Od tego momentu Epica stała się rozpoznawalną i dobrą marką, którą potwierdzili w 2005 roku drugim albumem zatytułowanym „Consing to Oblivion”. Płyta ta była mocno inspirowana cywilizacją Majów i oparta na muzyce filmowej takich twórców jak Hans Zimmer czy Danny Elfman. W tym samym roku grupa zrealizowała ścieżkę dźwiękową do niemieckiego filmu „Joyride”. Krążek zatytułowany był „The Score – An Epic Journey” i jak opisywał go Mark Jansen – był zwyczajną płytą formacji tyle, że „bez wokalu, gitar, perkusji i basu”. Co więcej, w 2005, bardzo pracowitym dla grupy roku, zespół towarzyszył Kamelotowi w ich tourne, które promowało „The Black Halo”. Po trasie, perkusista Jeroen Simons odszedł z grupy wyjaśniając swoją decyzję rozbieżnościami w aspiracjach muzycznych jego i reszty muzyków. W grudniu na oficjalnej stronie zapowiedziano, że w nagraniach nowej płyty weźmie udział Arien Van Wessenbeek (God Dethroned), lecz nie zostanie członkiem zespołu. We wrześniu 2007 roku Epica wydała nowy album „The Divine Conspiracy” pod szyldem nowej wytwórni Nuclear Blast. Wtedy Arien Van Weesenbekk oficjalnie został nowym perkusistą Epicy. Rok później, w 2008 band wybrał się w trasę koncertową z Into Eternity i Symphony X.

„The Classical Conspiracy”, wydane w 2009 roku jest pierwszym prawdziwym albumem koncertowym zespołu. Został nagrany wraz z czterdziestoosobową orkiestrą i trzydziestoosobowym chórem i wydany 8 maja 2009 roku przez Nuclear Blast.

4 marca 2009 roku muzycy z Epiki ogłosili swój powrót do studia, gdzie zaczęli już nagrywanie materiału na nowy album zatytułowany „Design Your Universe”. Płyta ukazała się 16 października 2009 roku i jest pierwszą z nowym gitarzystą, Isaakiem Delahaye, który zastąpił Ada Sluijtera. Krążek jest koncept-albumem i jak zespół pisze przesłanie to: „Nawołanie do ponownego wsłuchania się w naturę i rozpoczęcie życie zgodnie z nią, tak jak niegdyś czynili to ludzie. To właśnie my jesteśmy odpowiedzialni i kreujemy otaczający nas świat.”

Listopadowy koncert nie będzie pierwszą wizytą Epicy w Polsce. Holendrzy koncertowali już w naszym kraju dwukrotnie – w 2004 roku w katowickim Spodku w ramach XVIII Metalmanii oraz w listopadzie 2008 roku. Oba koncerty spotkały się ze świetnym przyjęciem, a wrocławski koncert został wyprzedany do ostatniego miejsca!

Epica 2 support acts


30.09.2010 – Poznań, Klub Eskulap

Ceny biletów / W dniu koncertu:

80 zł / 90 zł

01.10.2010 – Katowice, Kinoteatr Rialto

Ceny biletów / W dniu koncertu (miejsca stojące i siedzące):

85 zł / 95 zł

Start koncertów: godz. 20:00

Wejście od godz. 19:00


Bilety do nabycia na stronach: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,  www.eventim.pl www.bileteria.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 032/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Polecane

Share This