Epidemia koronawirusa: Eurowizja 2020 odbędzie się zgodnie z planem?

Producent wykonawczy konkursu komentuje


2020.03.12

opublikował:

Epidemia koronawirusa: Eurowizja 2020 odbędzie się zgodnie z planem?

fot. mat. pras.

Ceremonia otwarcia Eurowizji 2020 odbędzie się 10 maja w rotterdamskim porcie, Cruise Terminal. Przemarsz po złotym dywanie oraz powitanie delegacji bezie transmitowane na żywo. Jednak w obliczu szalejącej epidemii koronawirusa, wielu dziennikarzy w holenderskich mediach zadaje sobie pytanie czy konkurs odbędzie się z udziałem publiczności. Niektórzy zastanawiają się czy nie zostanie on odwołany lub przeniesiony, ale póki co Europejska Unia Nadawców nie zdecydowała się na taki krok. Teraz, jak donosi serwis eurowizja.org, głos w sprawie zabrał producent wykonawczy konkursu, Sietse Bakker.

Przygotowania są na pełnych obrotach i wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, aczkolwiek nie jesteśmy obojętni wobec informacji, jakie do nas docierają – powiedział Bakker podczas rozmowy w radiu NPO1.

Dodał także, że pozostają w kontakcie z państwowym instytutem ds zdrowia RIVM, który monitoruje rozwój epidemii koronawirusa w Holandii. W tym roku na Europejskim Konkursie Piosenki biało-czerwone barwy reprezentować będzie Alicja Szemplińska.

Polecane

Share This