Erykah Badu już dziś w Warszawie


2011.08.06

opublikował:

Erykah Badu już dziś w Warszawie

ERYKAH BADU

Support: Natu6 sierpnia 2011

Park Sowińskiego / Warszawa18:00 – otwarcie drzwi

19:30 – występ Natu

20:30 – występ Erykah Badu

Ceny biletów:

150 zł – stojące, 200 zł – siedzące


Przypominamy jednocześnie, że wokalistka zaśpiewała wczoraj, 5 sierpnia, w trójmiejskiej Ergo Arenie, a w niedzielę, 7 sierpnia, wystąpi we Wrocławiu na Wyspie Słodowej.Ceny biletów na koncert we Wrocławiu:95 zł, 110 zł, 130 zł, 150 zł, 180 zł.

Bilety w sprzedaży w bileterach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ticketpro, Eventim. (Informacja ta tyczy się również warszawskiego koncertu, przy czym tu organizatorzy zaznaczają, że w sprzedaży znajdują się ostatnie bilety).

Erykah Badu to niezwykłe zjawisko muzyczne. Piękna, utalentowana, charyzmatyczna wokalistka, obdarzona zniewalającym głosem. W muzyce soul obecnie nie ma sobie równych. Ma na swoim koncie 6 solowych albumów i wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jej debiutancki album „Baduizm” ukazał się w 1997 roku i sprzedał się w nakładzie ponad 3 milionów kopii, w ciągu kilku zaledwie kilku miesięcy od ukazania się. Amerykański przemysł muzyczny powalony na kolana debiutem Eryki uhonorował  ją w 1997 roku aż dwiema statuetkami Grammy. Za Najlepszy Album R&B („Baduizm”) i tę najcenniejszą dla niej samej, jako Najlepszej Wokalistka R&B za utwór  „On & On”.  W tym samym roku ukazał się drugi album zatytułowany „Live” będący zapisem olbrzymiej trasy koncertowej ‘Smokin’ Grooves Tour’. Album sprzedał się w nakładzie ponad 2. miliony kopii a utwór zatytułowany „Tyrone” ukazał nową twarz Eryki jako uzdolnionej poetki i autorki tekstów. Na swój trzeci album zatytułowany „Mama’s Gun” Erykah kazała czekać aż trzy lata. I opłacało się, album okazał się kolejnym wielkim sukcesem i ugruntował i tak już silna pozycje Eryki na rynku muzycznym. Po kolejnych 3 latach przerwy ukazał się kolejny, czwarty album Erykah zatytułowany „Worldwide Underground” (2003). W ramach trasy koncertowej promującej album, artystka odwiedziła po raz pierwszy Polskę, dając legendarny występ w Sali Kongresowej w Warszawie.


Ma na swoim koncie udaną współpracę z wieloma znakomitymi artystami m.in. z Macy Grey, Chaka Khan Busta Rhymes, Outcast, The Roots, D’Angelo, Common, Guru, Mos Def, Jill Scott. Jej współpraca z The Roots nad utworem „You Got Me” (1999) zaowocowała zdobyciem w 2000 roku trzeciej w jej karierze nagrody Grammy, w kategorii Najlepszy Duet lub Grupa Rap. Jest również cenioną aktorką. Ma za sobą występy w filmach „Blues Brothers 2000”, „The Cider House Rules” i „House of D”, Wbrew regułom”. Chętnie angażuje się w wielorakie akcje charytatywne. Jest właścicielką wytwórni płytowej Control FreaQ Records, która m.in. ma pomoc w karierze młodym artystom oraz klubu Black Forest Theater w Dallas, gdzie w ramach akcji charytatywnych występuje m.in. z Jill Scott i Prince’m.

Jej ostatnie albumy to powiązane ze sobą 2 cześci trylogii: „New Amerykah Part One (4th World War)” z 2008 roku i „New Amerykah Part Two (Return of the Ankh)” z 2010 roku. Oba wydawnictwa zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów i recenzentów na cały świecie. W tym roku ukazać ma się trzecia, ostatnia część trylogii „New Amerykah”.


Polecane

Share This