Ethan Kath pozywa Alice Glass za oskarżenia o gwałt

Trwa konflikt między liderem i byłą wokalistką Crystal Castles.


2017.11.05

opublikował:

Ethan Kath pozywa Alice Glass za oskarżenia o gwałt

foto: mat. pras.

40Przed dwoma tygodniami Alice Glass, była wokalistka Crystal Castles, opublikowała oświadczenie, w którym oskarżyła lidera grupy o wielokrotną napaść seksualną. – Poznałam „Ethana Katha” (Claudio Palmieriego) kiedy byłam w dziesiątej klasie. Pierwszy raz wykorzystał mnie kiedy miałam około 15 lat. Zmuszał mnie do seksu z nim, w przeciwnym razie mówił, że nie ma dla mnie miejsca w zespole. Porzucenie Crystal Castles było jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie musiałam w życiu podjąć. Zespół był dla mnie wszystkim. Moja muzyka, występy i fani byli wszystkim, co miałam na świecie. Odeszłam nie dlatego, że chciałam, ale dlatego, że musiałam. Wiedziałam, że to jedna z moich najlepszych decyzji. Wiele lat zajęło mi stanięcie na nogach po trwających prawie dekadę nadużyciach, manipulacji i kontroli psychologicznej. Wciąż dochodzę do siebienapisała Alice.

Ethan Kath nie tylko zaprzecza oskakrżeniom wysuniętym przez Alice Glass, ale domaga się także odszkodowania. Jego prawnicy złożyli pozew przeciwko Alice, zarzucając wokalistce zniesławienie i działalność na szkodę Crystal Castles. Zespół, którego wokalistką jest obecnie Edith Frances, musiał odwołać całą trasę koncertową. Kath wycenił związane z tym szkody na 300 tysięcy dolarów.

Zdaniem Katha zarzuty Glass są jedynie osobistą zemstą i chwytem marketingowym mającym pomóc jej w solowej karierze. W opublikowanym oświadczeniu Ethan pisze: – Alice i ja tworzyliśmy długotrwały związek zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Kiedy opuściła Crystal Castles, by poradzić sobie z problemami ze zdrowiem psychicznym, a także leczyć się z nadużywania substancji, w pełni ją wspierałem. Nadal będę wspierał jej dążenie do osiągnięcia dobrego samopoczucia, ale nie wesprę fałszywych oskarżeń wysuwanych po tym, jak zespół po rozstaniu z nią ponownie osiągnął sukces.

Polecane

Share This