Europe szykuje nowy album. Pierwszy singiel już dostępny


2023.09.28

opublikował:

Europe szykuje nowy album. Pierwszy singiel już dostępny

fot. Fredrik Etoall

Szwedzi z Europe udostępnili właśnie pierwszy raz od wydanego w 2017 roku albumu „Walk The Earth” premierowy materiał. Singiel „Hold Your Head Up” i towarzyszący mu klip są już dostępne na kanale grupy.

Teledysk, który powstał do „Hold Your Head Up”, to wgląd w dokument, nad którym muzycy pracowali razem z reżyserem Craigiem Hooperem (Deep Purple / Saxon). Film zatytułowany po prostu „Europe – The Movie” opowie historię zespołu od powstania po dzień dzisiejszy, pokazując drogę do sukcesu w połowie lat 80., przez ciężkie czasy i złamane serce, powrót w Millennium i obecne sukcesy, jakie osiągnęła formacja. Premiera jest zapowiedziana na początek 2024 roku.

„Hold Your Head Up” został nagrany w zeszłym miesiącu w Atlantis Studios w Sztokholmie z producentem Klasem Åhlundem (Ghost, Robyn). Jest to mocny, szybki rockowy utwór z elementami przypominającymi wczesne płyty Europe. Utwór został zmiksowany przez Stefana Glaumanna (Rammstein, Def Leppard), który pracował z zespołem także przy płycie „Secret Society”.

„Hold Your Head Up” to szybki, napędzany gitarą, rockowy utwór opowiadający o przetrwaniu w trudnych czasach i wpływie, jaki wywarł na mnie mój ojciec, abyśmy zawsze dawali z siebie wszystko i wytrwali w ciężkich momentach – opowiada Joey Tempest. – Minęło sześć lat od naszej ostatniej płyty „Walk The Earth” którą nagraliśmy w Abbey Road Studios i teraz świetnie się bawiliśmy w studiu z producentem Klasem Åhlundem. Naprawdę stworzył głodny tworzenia, zaangażowany zespół, który jest gotowy na kontynuowanie niesamowitej podróży. Nie możemy się doczekać, aż zagramy tę piosenkę podczas trasy i zamieścimy ją na naszym następnym albumie. Jesteśmy bardzo dumni z tego kawałka.

Tagi


Polecane

Share This