Europe zapowiada nową płytę

Tytułowy singiel już w sieci.


2017.09.03

opublikował:

Europe zapowiada nową płytę

foto: mat. pras.

20 października do sklepów trafi jedenasty studyjny album w karierze szwedzkich mistrzów hard rocka – Europe. Krążek będzie następcą wydanego przed dwoma laty „War of Kings”. Za jego produkcję ponownie odpowiada Dave Cobb mający na koncie współpracę m.in. z Dolly Parton, Chrisem Cornellem i Rival Sons. Nowe wydawnictwo przyniesie 10 premierowych utworów, w tym udostępniony do odsłuchu „Walk the Earth”. To nie tylko pierwszy singiel, ale także tytuł całego krążka. Poniżej znajdziecie tracklistę albumu.

Grafika zdobiąca singiel jest także okładką płyty. Za jej przygotowanie odpowiada ceniony artysta z Los Angeles Mike Sportes, członek kolektywu Filth Mart. – Siedzieliśmy od kilku dni w studio, kiedy Dave (Cobb – przyp. red.) przyszedł w bardzo fajnej koszulce z nadrukowaną jedną z prac Mike’a. Stwierdziliśmy, że sprawdzimy jego inne prace, a potem poprosiliśmy go, by wykonał dla nas wyjątkowy projekt osadzony w klimacie albumu. Jesteśmy bardzo dumni z okładki „Walk the Earth” – mówi o genezie ilustracji lider Europe Joey Tempest.

W listopadzie Szwedzi ruszą w trasę promującą „Walk the Earth”. Póki co potwierdzono daty pięciu halowych koncertów w Wielkiej Brytanii, podczas których Europe będzie supportem Deep Purple.

Tracklista:

1. Walk The Earth

2. The Siege

3. Kingdom United

4. Pictures

5. Election Day

6. Wolves

7. GTO

8. Haze

9. Whenever You’re Ready

10. Turn To Dust

 

Polecane

Share This