Faith No More na Open`erze

Poznaliśmy ostatniego headlinera.


2014.05.31

opublikował:

Faith No More na Open`erze

Zespół wystąpi w Gdyni w sobotę, 5 lipca.

Choć ich ostatnie studyjne wydawnictwo ukazało się w 1997 roku, Faith No More nadal wymieniani są wśród najbardziej wpływowych rockowych zespołów na świecie. Powstali w 1981 roku w San Francisco, ale przełomem dla grupy stało się dołączenie do składu wokalisty Mike’a Pattona i wydanie dokładnie 25 lat temu (20 czerwca 1989 roku) album „The Real Thing”. Ten album to jednocześnie klasyka metalu jak i przykład eksperymentalnego podejścia do gatunku, łączącego się na „The Real Thing” z jazzem, funkiem i hip hopem. Trzy kolejne albumy zespołu „Angel Dust” (1992), „King for a Day… Fool for a Lifetime” (1995) i „Album of the Year” (1997) to wydawnictwa, na których zespół nie szedł na żadne kompromisy budując swoją pozycję najbardziej nieprzewidywalnego metalowego zespołu lat 90-tych. Stali się legendą za sprawą świetnych koncertów, charyzmatycznego Pattona i eklektycznego repertuaru. I tylko legenda, po latach milczenia może powracać z taką siłą i pewnością.

Przypomnijmy, że na Open`erze zagrają Pearl Jam, Jack White, Lykke Li, Foster The People, Foals, Pusha T, MGMT, The Black Keys i The Horrors.

FAITH NO MORE NA OPENERZE!!!

„Przez wiele lat wydawało się, że ten koncert już nigdy nie dojdzie do skutku. A jednak po jedenastu latach czekania… Podobnie jak kilka innych europejskich festiwali, Open’er jest i będzie sceną najważniejszych światowych reaktywacji, powrotów i historycznych wydarzeń muzycznych. Z tym większą radością możemy dzisiaj poinformować, że na tegorocznej edycji pojawi się prawdziwa legenda muzyki – Faith No More.” – Mikołaj Ziółkowski, Alter Art.

Faith No More

Legendarna formacja Faith No More powraca po jedenastu latach. Nie da się przecenić wpływu, jaki dowodzona przez charyzmatycznego Mike’a Pattona grupa wywarła na współczesnej muzyce. Każdy ich album to szalona fuzja rocka, funku, a także trash metalu i hiphopu. Awangardowa mieszanka stylów i energetyczne koncerty zdobyły im fanów na całym świecie, dzięki temu zespół może poszczycić się milionami sprzedanych płyt oraz wieloma nagrodami z Grammy na czele.

Zespół powstał w 1982 roku, a sześć lat później na czele Faith No More stanął Mike Patton. To dzięki jego niezwykłym umiejętnościom i charakterowi zespół szybko osiągnął niesłychaną popularność. Jak głosi anegdota, Patton w ciągu dwóch tygodni napisał wszystkie teksty do trzeciego – przełomowego albumu grupy pt. „The Real Thing”. Płyta sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy oraz osiągnęła platynowy status w wielu krajach, wchodząc do kanonu najważniejszych płyt rockowych. To właśnie z „The Real Thing” pochodzi pamiętny singiel „Epic”.

Kolejny sprzedany w milionach egzemplarzy album przypieczętował ich sukces. Płyta „Angel Dust” jest uważana za jeden z najbardziej złożonych i dopracowanych albumów dekady. Magazyn Kerrang! umieścił go na pierwszym miejscu podsumowania „50 Najbardziej Wpływowych Albumów Wszechczasów”. Niezwykłe umiejętności wokalne Pattona oraz przenikanie się stylistyk sprawiły, że Faith No More zapisali się na stałe w historii muzyki. Z „Angel Dust” pochodzą takie przeboje grupy jak „Midlife Crisis” i „A Small Victory”.

W 1993 roku z zespołu odszedł wieloletni gitarzysta Jim Martin. Nowy album pt. „King for a Day….Fool for the Lifetime” został nagrany już bez niego. Brzmienie Faith No More wygładziło się, ale nie straciło przebojowości. Płyta zawiera takie kompozycje jak „Evidence”, czy „Digging The Grave”. W 1997 roku wyszedł „Album of the Year”, a rok później zespół zawiesił swoją działalność. Każdy z członków zaangażował się we własne projekty muzyczne. Najbardziej aktywny był oczywiście Patton, który oprócz występowania w grupach Mr. Bungle, Fantômas i Peeping Tom współpracował z takimi postaciami jak Björk, John Zorn, czy Rahzel.

Na początku 2009 roku media i fanów zelektryzowała wiadomość o powrocie Faith No More. Przez kilka miesięcy zespół trzymał wszystkich w niepewności, aż wreszcie informacja o reaktywacji zespołu została oficjalnie potwierdzona. Ku wielkiej radości wyczekujących fanów zespół wystąpi na specjalnym koncercie podczas tegorocznego Heineken Open’er Festival.

Late Of The Pier

Late Of The Pier to jeden z najciekawszych młodych brytyjskich zespołów rockowych. Popularność zdobyli dzięki singlom takim jak „Space And The Woods”, „The Bears Are Coming” i  „Heartbeat”, które łączą w sobie indie rock, elektronikę oraz popową melodykę.

11 września 2008 Late Of The Pier wydali świetnie przyjęty przez prasę muzyczną album „Fantasy Black Channel”, wyprodukowany przez Erola Alkana. Guardian nazwał ją „najbardziej ekscytującym brytyjskim debiutem roku”, NME podkreślało pomysłowość i bezkompromisowość, a Spin chwalił świetne przełożenie inspiracji latami 80-tymi. Jeżeli dodamy do tego żywiołowe koncerty, to dzięki temu LOTP są jednym z najchętniej widzianych w Polsce zespołów nowej fali rocka.

Priscilla Ahn

Priscilla Ahn to młoda wokalistka, która w krótkim czasie osiągnęła wiele. Jest jedną z nadziei historycznej wytwórni Blue Note, w której wydała bardzo dobrze przyjęty album „A Good Day”. Jej muzyka to połączenie folku z nastrojowym popem. Kariera artystki nabiera rozmachu – tydzień temu pojawiła się w niezwykle prestiżowym programie telewizji BBC „Later with Jools Holland” wśród takich wykonawców jak Depeche Mode, Sonic Youth, Lily Allen i Raphael Saadiq, a obecnie przygotowuje się do letniej trasy koncertowej, podczas której zagra m.in. na Glastonbury, Rock Werchter i Open’er Festival.

Do tej pory swój występ potwierdzili także: Kings of Leon, Arctic Monkeys, Placebo, The Prodigy, Moby, Duffy, Lily Allen, Basement Jaxx, Q-Tip, Madness, The Kooks, Pendulum, The Ting Tings, White Lies, Crystal Castles, Santigold, M83, Gossip, Emiliana Torrini, Buraka Som Sistema, Hjaltalín i Speed Caravan.

DATA: 2-5 lipca 2009

MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo)

CENY KARNETÓW:

Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) – 280 PLN

Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 300 PLN

Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) – 320 PLN

Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 340 PLN

Bilety jednodniowe: 2.07.2009 – 100 PLN, bilety jednodniowe na pozostałe dni – 140 PLN

BILETY DO NABYCIA: http://www.opener.pl/ oraz w punktach sprzedaży sieci http://www.ticketpro.pl/ i http://www.eventim.pl/

ORGANIZATOR: Alter Art

Więcej informacji na stronach http://www.alterart.pl/ oraz http://www.heineken.pl/

Popularne newsy

Polecane

Share This