FAITHLESS na Selector Festival !

Ujawniono headlinera festiwalu


2010.02.19

opublikował:

FAITHLESS na Selector Festival !

„Już czas na pierwszych wykonawców tegorocznej edycji Selector Festival i rozpoczynamy od ogłoszenia headlinera festiwalu. To bez wątpienia jedna z największych gwiazd muzyki elektronicznej, to zespół, którego nowy, bardzo oczekiwany album pojawi się niebawem, to zespół, którego nowy materiał zostanie zaprezentowany na kilku najlepszych festiwalach w Europie, w tym w Krakowie – zespół Faithless. Ale to nie koniec…”.

Mikołaj Ziółkowski, Alter Art

Faithless to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych grup muzyki tanecznej. Formację tworzą: charyzmatyczny wokalista Maxi Jazz, szanowana didżejka i klawiszowiec Sister Bliss oraz niezwykle utalentowany producent Rollo. Muzyka Faithless to połączenie porywających klubowych rytmów z wysmakowanym hip-hopem i funkiem.

Zespół sprzedał ponad 6 milionów płyt na całym świecie. Każda płyta to mistrzostwo produkcji studyjnej i porywająca podróż przez dźwięki. Spokojne oblicze zespołu, które jawi się na albumach studyjnych, zmienia się radykalnie podczas koncertów. Najbardziej znane są taneczne kompozycje: kultowa już „Insomnia”, a także „Salva Mea”, „God Is a DJ”, „We come 1”, „One Step Too Far”, „Why Go?” oraz „I Want More” i to właśnie te utwory grane są na koncertach. Każdy występ Faithless porywa wielotysięczną publiczność do tańca. Mając renomę świetnego zespołu koncertowego byli już wielokrotnie zapraszani jako główne gwiazdy największych festiwali. Oblicza się, że ich niezwykłe występy zobaczyło już ponad 10 milionów osób. Ich znakomitą formę potwierdza też Q Award w kategorii Outstanding Performance, a także European Grammy Award w kategorii Best International Dance Band. Każda płyta formacji rozeszła się w imponującym nakładzie, dla przykładu wydawnictwo zawierające największe hity sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy.  

Członkowie zespołu udzielają się również w innych projektach – występują jako didżeje, wydają kompilacje, pojawiają się gościnnie na płytach innych wykonawców. Rollo, prywatnie brat wokalistki Dido, był też producentem jej albumów. Faithless zabierają również głos w sprawach pozamuzycznych, wielokrotnie na swoich singlach umieszczając zaangażowane społecznie teksty. Dzięki wrażliwości na otaczający świat są ewenementem na scenie muzycznej łącząc świadomość polityczną z taneczną formą.

Obecnie grupa przygotowuje się do wydania nowego albumu pt. „Calling All The Faithful”, który promuje singiel „Sun To Me”, a także przygotowuje się do trasy koncertowej, podczas której odwiedzi najlepsze letnie festiwale, w tym Selector Festival.

Kolejnych artystów Selector Festival poznamy już jutro w radiowej Trójce (w Radiowym Domu Kultury o 14:15).

Druga edycja Selector Festival odbędzie się 4, 5 czerwca 2010 na Krakowskich Błoniach.

Ceny biletów:

Karnet 2 dni (4-5.06.2010) – 200 PLN

Bilet jednodniowy (4.06.2010) – 135 PLN

Bilet jednodniowy (5.06.2010) – 135 PLN

Bilety do nabycia:

– sklep internetowy Alter Art: http://www.alterart.pl/shop/sklep.php

– punkty sprzedaży sieci Ticketpro.

cgm on Facebook

Polecane

Share This