Fani k-popu zrujnowali wiec Donalda Trumpa

Akcja słuchaczy przełożyła się na kiepską frekwencję na spotkaniu z prezydentem.


2020.06.21

opublikował:

Fani k-popu zrujnowali wiec Donalda Trumpa

foto: Shealah Craighead / oficjalne materiały prasowe Białego Domu

Donald Trump wrócił do czynnej kampanii, mającej zapewnić mu reelekcję w jesiennych wyborach prezydenckich. W miniony weekend urzędujący prezydent odwiedził Tulsę w Oklahomie i choć mówiło się o setkach tysięcy zainteresowanych wejściówkami, Trump zaprezentował się dla ok. 10 tysięcy widzów w hali mogącej pomieścić ich blisko dwa razy tyle.

Okazuje się, że słaba frekwencja na wiecu prezydenta to skutek akcji słuchaczy k-popu, którzy zapisywali się na wejściówki. Wcale nie zamierzali uczestniczyć w wiecu, ale swoim działaniem blokowali bilety prawdziwym zwolennikom Trumpa. W efekcie media obiegły zdjęcia wypełnionego zaledwie w połowie obiektu. Z prezydenta śmiała się m.in. P!nk, stwierdzając, że wyprzedanie hali w Tulsie zajęło jej pięć minut.

Wśród osób gratulujących fanom k-popu, którzy skrzyknęli się na TikToku, jest m.in. zasiadająca w kongresie członkini Partii Demokratycznej Alexandria Ocasio-Cortez, która nie omieszkała wytknąć Trumpowi, że padł ofiarą nastolatków.

Sprawdź też: P!nk drwi z frekwencji na wiecu wyborczym Donalda Trumpa

Skoro koncerty w halach nie są obecnie możliwe, ale wiece wyborcze już tak, nie zdziwimy się, jeśli podobnych akcji będzie więcej.

Polecane

Share This