Fani pytają Kalego dlaczego sprzedał prawa do „Krime Story”. Raper odpowiada jak wygląda produkcja filmu

Raper odpowiada także na pytanie na temat aktorów grających w adaptacji jego książki


2022.02.06

opublikował:

Fani pytają Kalego dlaczego sprzedał prawa do „Krime Story”. Raper odpowiada jak wygląda produkcja filmu

kadr z filmu

Podczas niedawnej sesji Q&A Kali odpowiedział na kilka pytań dotyczących wchodzącego wkrótce na ekrany kin filmu, stworzonego na podstawie jego książki. Jak na razie trailer, jak i fragmenty filmu budzą niepokój u fanów rapera, dlatego też jeden z nich zapytał, dlaczego Kali zdecydował się na sprzedanie praw do swojego dzieła.

– Musicie zrozumieć na jakiej zasadzie sprzedaje się prawa do dzieła. Producent musi je nabyć aby móc ruszyć z produkcją filmu. Nie ma innej opcji. Autor sprzedając prawa, ma nadzieję, że ekipa produkująca adaptację zrobi to zgodnie z założeniami scenariusza. Choć wcale nie muszą. Pojawia się wizja reżysera, który musi przełożyć scenariusz na ekran. Po swojemu oczywiście. Klimatu nie da się sprzedać. Trzeba go wytworzyć. To od reżysera i podporządkowanych mu pionów zależy kto zagra w filmie, w co będzie ubrany aktor. Jak będzie wyglądać pomieszczenie gdzie toczy się akcja. Jakiej marki i koloru będzie samochód, którym porusza się główny bohater itd. Wszystko. W ten sposób reżyser kreuje swój świat i przekłada po swojemu tekst na ekran.

 

 

Wszystko w tym wypadku zależy od gustu, talentu i umiejętności reżysera oraz zatrudnionej ekipy. Jeszcze od producenta, co stoi za ramieniem i we wszystko się wtrąca. Tak to w skrócę wygląda – napisał Kali.

Na poniższych screenach znajdziecie inne pytania i odpowiedzi dotyczące filmu „Krime Story. Love Story”.

Polecane

Share This