Festiwal Reggae na Piaskach już w ten weekend

Zobacz, kto zagra w Ostrowie Wielkopolskim


2009.06.30

opublikował:

Festiwal Reggae na Piaskach już w ten weekend

Errol Organs Andersson (JAM) będzie największą gwiazdą 9. Festiwalu”Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim, który 4 i 5 lipca zainauguruje letni sezon najbardziej znanych imprez plenerowych muzyki reggae w Polsce. 4 lipca, w sobotę, zagrają również: Bob One and Bakschisch Sound System, Lion Vibrations, Paraliż Band i Tabu. Dzień później, w niedzielę 5 lipca, usłyszeć można będzie najciekawsze młode polskie zespoły, które zaprezentują się w Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. Ares Chadzinikolau zaprezentuje również po raz pierwszy swój nowatorski projekt z muzyką reggae dla dzieci.

9. FESTIWAL REGGAE NA PIASKACH

Festiwal „Reggae na Piaskach” to dobrze znana już impreza plenerowa, propagująca muzykę i kulturę reggae. Koncerty odbywają się nad jeziorem Piaski w Ostrowie Wielkopolskim, pod ogromnym namiotem. Podczas dotychczasowych edycji wystąpiła w Ostrowie cała polska czołówka zespołów reggae i gatunków pokrewnych oraz wykonawcy zagraniczni z wielu krajów: Jamajki, Zimbabwe, Mozambiku, Irlandii, USA, Niemiec, Bułgarii, czy Peru.

ARES I MALUCHY, czyli reggae dla dzieci

Festiwal RnP nie bez powodu nazywany jest najbardziej rodzinnym festiwalem reggae w Polsce. Ze względu na przyjazną dla wszystkich atmosferę oraz urokliwe miejsce koncertów (nad jeziorem, z mnóstwem zieleni) fani reggae z całej Polski często przyjeżdżają tu całymi rodzinami, również razem z dziećmi.

To właśnie do nich adresowany jest nowatorski program „Ares i Maluchy – reggae dla dzieci”. Znany polski artysta reggae greckiego pochodzenia, Ares Chadzinikolau, stworzył kilkanaście utworów utrzymanych w stylistyce reggae, ale skierowanych specjalnie do dzieci i nagranych z ich udziałem. Piosenki niosą uniwersalne przesłanie, zachęcają do wspólnej zabawy, rozwijania swoich talentów i wzajemnej tolerancji. Utwory będą – po raz pierwszy – zaprezentowane dla wszystkich chętnych, nie tylko uczestników festiwalu, a dzieci będą mogły nie tylko słuchać, ale również uczestniczyć w wykonaniu muzyki.

ZAGRAJĄ W OSTROWIE :

Errol Organs Andersson & Trenchtown Experience

Ten obdarzony łudząco podobnym do Boba Marleya głosem muzyk pochodzący z Trenchtown po raz pierwszy przyjedzie z zespołem do Polski. Jest już znany w Europie i Ameryce, gdzie nagrywał między innymi z synem Boba, Stephenem Marleyem i w Afryce, gdzie koncertował z matką Króla Reggae, Cedellą Booker.

Organs ma wszelkie dane, by stać się gwiazdą co najmniej na europejską skalę i to nie na jeden sezon.

Bob One and Bakschisch Sound System (Jarex, Monika, Jahdas Selecta)

Bob One to wschodząca gwiazda i jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej sceny reggae, dancehall, Hip-Hop. Jego styl rymowania wywodzi się ze „starej szkoły” nawijaczy, którzy tworzyli muzykę dancehall w latach 80.

W Ostrowie wspierać go będzie legenda polskiego reggae: Jarex z Bakshischu oraz Monika i Jahdas Selecta.

Tabu

Zespół serwujący jedną z najbardziej energetycznych mieszanek reggae, ragga, ska i rocksteady. To strumień energii skierowanej bezpośrednio do publiczności, doskonała zabawa i pozytywny przekaz, który dociera do odbiorcy bez względu na wiek. Dziewięcioosobowy skład doskonale prezentuje się na scenie, a żywiołowa sekcja dęta wprowadza słoneczny klimat.

Paraliż Band

To polski „wzorzec” roots reggae i jedna z najlepszych grup reggae w naszym kraju. Od lat zespół konsekwentnie podąża wyznaczoną sobie ścieżką, omijając rafy I pokusy nowych brzmień i tendencji w muzyce jamajskiej. Pozytywny przekaz i ciepłe brzmienie zespołu powodują, że jest świetnie przyjmowany na koncertach.

Lion Vibrations

Od wielu już lat należą do ścisłej czołówki wykonawców nowej fali reggae w Polsce. Ich muzyka to mieszanka stylów i wpływów, od roots reggae, ragga, po dancehall i dub. To chyba jedyny zespół reggae w Polsce, w którym na równych prawach funkcjonuje wokal kobiecy i męski. Grupa świetnie potrafi znakomicie rozbujać publiczność, zarówno na małych koncertach, jak i na dużych festiwalach.

Polecane

Share This