Fever Ray zapowiada album kapitalnym singlem „Kandy”

Kilka dni po premierze Karin wystąpi w Polsce.


2023.01.26

opublikował:

Fever Ray zapowiada album kapitalnym singlem „Kandy”

fot. mat. pras.

„Radical Romantics” Fever Ray, który ukaże się 10 marca nakładem Mute, jest jednym z najbardziej oczekiwanych albumów 2023 r. Dziś artystka/a prezentuje trzeci zwiastun muzyczny „Kandy”, po „What They Call Us” i „Carbon Dioxide”. Piosenka została wyprodukowana i napisana przez Karin Dreijer z Fever Ray oraz jej/jego brata i kolegę z The Knife, Olofa Dreijera. Jest to jeden z czterech utworów „Radical Romantics”, których współproducentem i współautorem jest Olof, co oznacza, że rodzeństwo po raz pierwszy od ośmiu lat wspólnie produkuje i pisze muzykę.

Starałem się dostroić jak najbardziej do wibracji Fever Ray i próbowałem wielu różnych stylów, czy też ubrań, jak to zwykle robię w różnych propozycjach produkcji muzycznej. Ale w końcu wyciągnęliśmy ten sam syntezator, SH101, użyty do utworu The Knife, „The Captain” i to po prostu zadziałało – mówi Olof.

W marcu Fever Ray wyrusza w trasę koncertową i 30 marca wystąpi w Warszawie (Progresja) w ramach World Wide Warsaw Festival. Bilety na koncert organizowany przez Follow The Step są jeszcze w sprzedaży.

Polecane

Share This