Flavor Flav wyrzucony z Public Enemy

To skutek politycznych różnic w obozie grupy.


2020.03.02

opublikował:

Flavor Flav wyrzucony z Public Enemy

foto: mat. pras.

Po 37 latach Flavor Flav opuszcza szeregi Public Enemy. Decyzja grupy jest związana z różnicami politycznymi pomiędzy artystami. Hiphopowi weterani z Nowego Jorku wystąpili wczoraj na Berniego Sandersa w Los Angeles, tymczasem kilka dni wcześniej Flavor Flav zażądał od sztabu kandydata na prezydenta USA zaprzestania nieautoryzowanego używania wizerunku grupy, logotypu, zdjęć oraz będącego jego znakiem firmowym zegara w kampanii.

Sztab Sandersa zapowiadając występ na wiecu wyborczym, wspominał o Public Enemy Radio, czyli odłamie Public Enemy, którego członkami są Chuck D, DJ Lord, Jahi i ekipa S1W, natomiast nie jest nim Flavor Flav.

Wczoraj Chuck D zarzucił Flavorowi, że domaga się pieniędzy za wykorzystanie swojego wizerunku, zamiast wesprzeć cenną inicjatywę. Raper dodał, że daje koledze z zespołu rok na wzięcie się w garść, w przeciwnym razie wyrzuci go z zespołu. Prawnicy Chucka D dodali, że raper jest jedynym właścicielem marki Public Enemy i logotypu grupy, ponieważ sam go stworzył, a także, że od zawsze jest tak, że Chuck D może używać nazwy Public Enemy, jeśli tylko ma na to ochotę.

Flavor Flav nie skomentował jeszcze w żaden sposób usunięcia go z grupy.

Polecane

Share This