Flint – ruszyła przedsprzedaż nowej płyty

"Stary, dobry Flint" w sklepach od 3 października.


2013.09.08

opublikował:

Flint – ruszyła przedsprzedaż nowej płyty

„Stary, dobry Flint” to trzeci solowy album najmłodszego reprezentanta Koka Beats. Płyta to 12 utworów klimatycznie nawiązujących do starych, dobrych czasów polskiego rapu, ale w nowoczesnym wydaniu – pojawia się dużo instrumentów i rozbudowanych rozwiązań aranżacyjnych. Gościnnie usłyszycie Pezeta, Muflona i Greena, a także wokalistkę Dotcom. Za produkcję odpowiadają między innymi Barthvader, Luxon i Szczur. „Stary, dobry Flint” to mój najlepszy album – myślę, że udało mi się w ciekawy sposób nawiązać do najlepszych czasów polskiego rapu i to co w nich było najlepsze przełożyć na nowe czasy – „Stary, dobry Flint” jest moim osobistym „Illmaticiem”, mam nadzieję, że fani polskiego rapu będą zadowoleni – mówi Flint.

{reklama-hh}

Flint jest młodym, warszawskim artystą hip-hopowym, budzącym wiele kontrowersji MC, znanym szerzej dzięki swojej podziemnej dyskografii i wysokim umiejętnościom freestyle`owym. Na jego koncie jest około 8 nielegali ukazujących się w podziemiu od 2002 roku, ponad 20 wygranych bitew freestyle’owych w całym kraju, w tym zdobycie tytułu Mistrza Wielkiej Bitwy Warszawskiej, a także wiele koncertów i nagrań gościnnych.

Jego pierwszy studyjny album „Czarny Charakter” zamknął etap podziemnej kariery rapera i sprawił, że stał się on bardziej rozpoznawalny. Rok od premiery debiutu, w sklepach pojawiła się płyta „Warszawskie ZOO”, na której można było gościnnie usłyszeć m.in. Ekonoma z legendarnej ekipy Fenomen, czy reprezentującego HIFI Bandę Dioxa.

Pod koniec 2012 roku Flint zasilił szeregi wytwórni Koka Beats. Album „Stary, dobry Flint” trafi do sklepów jesienią 2013.

Polecane

Share This