Flume przedstawia „Palaces”

Share Tweet „Palaces”, fenomenalny nowy album Flume’a, zdobywcy nagrody Grammy,


2022.05.21

opublikował:

Flume przedstawia „Palaces”

fot. mat. pras.

„Palaces”, fenomenalny nowy album Flume’a, zdobywcy nagrody Grammy, w końcu jest dostępny w całości. „Palaces” ukazuje się dziś w wersji cyfrowej. Nośniki fizyczne (CD i LP) dostępne będą w sprzedaży od 17 czerwca. Premierze albumu towarzyszy także nowy teledysk do utworu „Highest Building” z udziałem francuskiego wokalisty Oklou, wyreżyserowany przez Michaela Hiliego i Jonathana Zawadę.

Na albumie znalazły się udostępnione już wcześniej “Say Nothing” z MAY-A, “Sirens” z Caroline Polachek, którego autorem i współproducentem jest Danny L Harle, tytułowy “Palaces”, w którym pojawia się Damon Albarn oraz “ESCAPE” z Kučką i Quiet Bison. Na płycie gościnnie pojawiają się także hiszpańska Virgen Maria, francuski Oklou, brytyjska wokalistka LAUREL i australijska Emma Louise.

Odkrywczy, osobisty, progresywny „Palaces” to najbardziej dynamiczny i eklektyczny zestaw kompozycji Stretena. Trzynaście utworów na płycie ukazuje go jako producenta i autora piosenek zdolnego do tworzenia imponujących, wielowarstwowych tekstur dźwiękowych, jednocześnie nie gubiąc płynności i szczerości materiału.

„Palaces” zaczęło nabierać kształtów, gdy Flume wrócił do rodzinnej Australii po tym, jak na początku pandemii w Los Angeles zmagał się z kryzysem twórczym. Zamieszkał w nadmorskim miasteczku w regionie Northern Rivers w Nowej Południowej Walii i szybko znalazł inspirację w kontakcie z otaczającą go naturą – falujące wzgórza, chodzenie boso, zielony kolor nieba przed wielką burzą, uprawa i jedzenie własnych warzyw, zapach deszczu. W tym czasie towarzyszył mu jego sąsiad i wieloletni współpracownik, artysta wizualny Jonathan Zawada, z którym wspólnie zafascynował się miejscową przyrodą, zwłaszcza ptakami, zbierając nagrania terenowe, które znalazły się na płycie. Tytuł albumu, który odpowiednio podkreśla luksus i magię świata przyrody, „Palaces”, to jak dotąd najbardziej pewne siebie, dojrzałe i bezkompromisowe dzieło Flume’a, prawdziwe świadectwo pielęgnowania relacji, które czynią nas całymi i przynoszą nam pokój.

Tagi


Polecane

Share This