Francuz Mordo debiutuje w GM2L Malika Montany

Nowy singiel Francuza już w sieci.


2021.05.13

opublikował:

Francuz Mordo debiutuje w GM2L Malika Montany

fot. mat. pras.

W południe na kanale GM2L pojawił się klip do singla „Jack Miel Freestyle” Francuza Mordo. To oficjalny debiut rapera, którego wcześniej usłyszeliśmy w drugiej edycji Hot 16 Challenge.

Francuz Mordo urodził się w 1999 roku w Polsce, jednak jako sześciolatek przeprowadził się do Paryża. Skąd pomysł na pseudonim? – We Francji mówią na mnie Polak, w Polsce – Francuz. Dlatego tworząc w ojczyźnie postanowiłem nawiązać do tego, jak jestem nazywany – mówi 22-latek.

Sprawdź także: Peja wyjaśnił, dlaczego nie nagra już kawałka z Ostrym i przyznał, że nigdy nie zadawał się z Paluchem

Nowy gracz labelu GM2L zaczął poważnie myśleć o rapie po swoim numerze nagranym w akcji #hot16challenge. Po trzymiesięcznym okresie spędzonym w Polsce w czasie lockdownu w 2020 roku, raper wrócił do Paryża i od tego momentu większość czasu spędzał w studiu, gdzie nagrywał swoją muzykę.

Zdecydowanie większą łatwość mam w pisaniu tekstów po francusku, ale cały czas pracuję także nad tworzeniem po polsku – tłumaczy Francuz Mordo.

Malik Montana poinformował w tym tygodniu, że jego GM2L oficjalnie staje się wytwórnią. Francuz Mordo jest pierwszym graczem, którego poznaliśmy od tego czasu.

Jesteście świadkami, jak z wizji i marzenia powstaje imperium – pisał Malik, informując o zmianie formuły GM2L. – Do każdego artysty mamy indywidualne podejście i wizję. Przy pracy z młodymi staram się wyciągnąć z nich, to co najlepsze i uświadomić o ich własnych mocnych stronach. To co mi zajęło lata, potrafię przekazać dużo szybciej komuś, by proces ten był szybszy niż przy pracy samemu. Ekspresja samego siebie to proces i praca na wielu płaszczyznach. Często bywa tak, że ktoś ma ogromną charyzmę i nawet sobie z tego nie zdaje sprawy. Wkrótce pojawi się mail, na który zgłosić się może każdy i materiały przesyłane będę odsłuchiwać osobiście – zapowiadał artysta.

Polecane

Share This