Franz Ferdinand wracają do Polski

Grupa zawita do nas na jeden koncert.


2021.11.05

opublikował:

Franz Ferdinand wracają do Polski

fot. mat. pras.

Uwielbiany przez polskich fanów zespół z Glasgow ponownie rusza w trasę koncertową. Przystankiem na ich europejskiej trasie będzie Warszawa. W przyszłym roku światło dzienne ujrzy album „Hits To The Head” – materiał z największymi hitami Franz Ferdinand – który zaprezentują podczas koncertu w EXPO XXI (hala 4) 30 kwietnia 2022 r. Organizatorami koncertu są Live Nation Polska i Charm Music Polska.

Franz Ferdinand wdarł się na najwyższe miejsca list przebojów już swoim drugim singlem – „Take Me Out”, wydanym w 2004 roku na debiutanckiej płycie „Franz Ferdinand”, która sprzedała się w aż czterech milionach egzemplarzy na całym świecie, kończąc rok z prestiżową nagrodą Mercury Prize i nominacją do Grammy w kategorii Najlepszy Album Alternatywny. Kolejne albumy „You Could Have It So Much Better” (2005), „Tonight: Franz Ferdinand” (2009), „Right Thoughts, Right Words, Right Action” (2013) i „Always Ascending” (2018) ugruntowały ich pozycję w czołówce najlepszych twórców indie rocka.

Wiosenna trasa koncertowa skupi się przede wszystkim na promocji najnowszego albumu „Hits To The Head”, czyli kolekcji 20 najbardziej znanych i lubianych utworów Franz Ferdinand zawartych na jednym krążku, którego premiera zaplanowana jest na 11 marca.

Sprzedaż biletów startuje 12 listopada o godzinie 10:00. Wejściówki będą dostępne w serwisach eBilet i TicketMaster.

W mijającym tygodniu w sieci pojawił się singiel promujący „Hits To The Head” zatytułowany „Billy Goodbye”.

Polecane

Share This