French Montana rozstanie się z 5 mln dolarów?

Raper musi się zmierzyć z pozwem sądowym.


2019.04.06

opublikował:

French Montana rozstanie się z 5 mln dolarów?

fot. mat. pras.

Po niemal sześciu latach od premiery jednego ze swoich największych hitów French Montana będzie musiał udowodnić przed sądem, że piosenka nie jest plagiatem. Zdaniem pozywającego go Eddiego Lee Richardsona „Ain’t Worried About Nothin” zawiera „głos i tekst Frencha Montany, ale wszystko inne jest dziełem kogoś innego”.

Artysta używający pseudonimu Hotwire the Producer uzasadniając swój pozew, pisze, że rok przed premierą singla Montany opublikował w serwisie SoundClick instrumental “Hood* Pushin Weight”. Hotwire dołożył do niego wokal, by mieć pewność, że nikt nie wykorzysta samego podkładu.

Montana faktycznie nie wykorzystał ścieżek Hotwire’a, ale miał je… zduplikować. Producent twierdzi, że wypuszczony w 2013 numer opiera się na identycznym instrumentalu. I cóż… słuchając obu kawałków trudno uciec od wrażenia, że to coś więcej niż podobieństwo. Poniżej znajdziecie „Ain’t Worried About Nothin”, natomiast z fragmentem utworu Hotwire’a możecie się zapoznać tutaj.

Skoro French skorzystał z bez zgody producenta, teraz być może będzie musiał zapłacić mu aż 5 mln dolarów. Właśnie na taką kwotę opiewa pozew złożony przeciwko Montanie.

Polecane

Share This