Fryderyki 2019 – plejada polskich gwiazd na gali i festiwalu

Przypominamy, że impreza przechodzi w tym roku prawdziwą rewolucję.


2019.02.01

opublikował:

Fryderyki 2019 – plejada polskich gwiazd na gali i festiwalu

fot. P. Tarasewicz

Fryderyki diametralnie zmieniają w tym roku formułę. Nie dość, że impreza przenosi się do Katowic, to jeszcze rozrasta się do trzech dni, podczas których odbędą się nie tylko gale wręczenia nagród, ale też prawdziwy festiwal muzyczny.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się w sobotę 9 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, natomiast Gala Muzyki Poważnej 12 marca w zjawiskowej siedzibie NOSPR. Muzycznym dopełnieniem wydarzenia będzie dzień festiwalowy. W niedzielę 10 marca w przestrzeniach MCK zagrają gwiazdy polskiej sceny. Wszyscy zaproszeni artyści są laureatami Fryderyków lub otrzymali nominacje do najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce.

W sobotę podczas gali transmitowanej antenie TVN wystąpią Kayah, Nosowska, Edyta Górniak, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Kortez i Lanberry. W niedzielę na scenie katowickiego MCK ponownie zobaczymy Dawida Podsiadło, w festiwalowym dniu swoje koncerty dadzą również Brodka, The Dumplings, Łąki Łan i Mela Koteluk.

O szczegółach zmian w formule Fryderyków pisaliśmy w minionym tygodniu. Listę nominowanych do tegorocznych nagród znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This