Future is coming: Wilki, Lordofon i PRO8L3M wystąpią na Scenie Głównej Kortowiady 2024

Mocne ogłoszenie na start.


2023.12.05

opublikował:

Future is coming: Wilki, Lordofon i PRO8L3M wystąpią na Scenie Głównej Kortowiady 2024

fot. Hieniek

Kortowiada 2023 jest już wspomnieniem, więc pora powoli myśleć o przyszłości. Informacje dotyczące Kortowiady 2024 pojawiają zdecydowanie wcześniej niż zwykle – pierwsze poznaliśmy jeszcze w październiku. 63. edycja juwenaliów olsztyńskich zaczyna nabierać wyraźnych kształtów. Do tej pory ujawniono datę i motyw przewodni oraz pierwszych artystów.

Kortowo wypełni się uczestnikami juwenaliów w maju

Kortowiada 2024 potrwa od 22 do 25 maja. Scena Główna, jak w poprzednich latach, zlokalizowana będzie na Plaży Kortowskiej, która w tym czasie zamieni się w wyjątkowo atrakcyjne miasteczko festiwalowe. Zaplanowano występ kilkunastu znanych polskich artystów. Organizatorzy zapewniają także, że oprócz koncertów uczestnicy Olsztyńskich Juwenaliów mogą liczyć na ulubione wydarzenia towarzyszące – jak chociażby Silent Party czy Kino Plenerowe. Poza nimi w planie znajdzie się na pewno także Parada Wydziałów oraz inne wydarzenia kulturalne, sportowe oraz rozrywkowe. Część z nich będzie na pewno związana z tematyką 63. edycji Kortowiady.

Przyszłość jako motyw przewodni 63. Kortowiady

Zgodnie z hasłem „Future is coming” cała uwaga organizatorów, a później także uczestników, skupiać się będzie na przyszłości. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Kortowiady: „witajcie w naszej wizji przyszłości! Wprawdzie każdy ma swoją, jednak w naszej dominują kolory i ich wyjątkowe odcienie, różnorodność kształtów, oślepiające światła… a to wszystko doprawione odrobiną szaleństwa i fenomenalną zabawą! Niech nasza wspólna przyszłość nie będzie przyczyną strachu, niech budzi wyłącznie ciekawość tego, co może przynieść! Jednego możecie być pewni: ta festiwalowa przyszłość będzie pełna kolorów i wspaniałej muzyki”.

Znamy pierwszych artystów – kolejne ogłoszenia już wkrótce

Trzy kolejne odkryte karty tej przyszłości to artyści, którzy wystąpią na Scenie Głównej w maju. Od samego początku widać, że organizatorzy ponownie zadbają o różnorodność także w kwestii muzyki – podczas Kortowiady 2024 zagrają Wilki, Margaret, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Lordofon oraz PRO8L3M. Tym razem informacje dotyczące kolejnych artystów dołączających do line-upu pojawiają się co 2 tygodnie, jednak tradycyjnie we wtorki o 12:00.

W sprzedaży są obecnie karnety z drugiej puli, dostępne wyłącznie przez platformę Going. oraz Empik Bilety. Zainteresowani znajdą je na oficjalnej stronie internetowej Kortowiady, pod adresem www.bilety.kortowiada.pl.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Eska, Eska Rock, Radio UWM FM, Wirtualna Polska, CGM, dlaStudenta.pl, TKO, Olsztyn.com.pl, ukiel.info, Gazeta Olsztyńska, Magazyn Going. MORE. 63. edycja Kortowiady to święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który obchodzi 25-lecie swojej działalności.

Polecane

Share This