GAP liczy na miliard dolarów zysku ze współpracy z Kaye. Raper pokazuje logo Yeezy GAP

West zastrzegł właśnie prawnie nowy logotyp


2021.04.16

opublikował:

GAP liczy na miliard dolarów zysku ze współpracy z Kaye. Raper pokazuje logo Yeezy GAP

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Jak donosi TMZ Kanye West złożył dokumenty potrzebne do zastrzeżenia praw do produktów takich jak odzież, buty, nakrycia głowy, akcesoria i torby z logo GAP Yeezy. Pokazuje to jak duża będzie skala współpracy rapera ze słynną marką odzieżową. Logotyp, którym Kanye będzie się posługiwał przy współpracy z gigantem jest praktycznie bliźniacze do logotypu GAPA. Tworzą go trzy litery YZY na granatowym tle.

Według doniesień prasowych GAP ocenia, że współpraca z Kanye przyniesie im miliard dolarów zysku.

Prototyp butów Yeezy Kanye Westa trafi na aukcję. Cena Nike’ów, w których raper wystąpił podczas Grammy zwala z nóg

Za taką kwotę spokojnie można kupić spory apartament w centrum Warszawy

W 2008 roku Kanye West podczas 50. rozdania nagród gali Grammy wystąpił w tajemniczym modelu butów Nike. Świat sneakerheadów oszalał, bo nikt nie mógł zidentyfikować tego modelu trampek. Okazało się, że była to pierwsza współpraca Westa z brandem i narodziny marki Yeezy. Buty Nike Air Yeezy 1 dały początek wartej dziś miliardy dolarów marce butów i odzieży Yeezy. W 2013 roku Kanye ostatecznie zerwał współpracę z Nike i zaczął swoja przygodę z Adidasem. Yeezy i Adidas i do dziś pozostają razem w biznesie.

– Ta para ma kluczowe znaczenie dla rozwoju brandu Yeezy, który stał się jedną z najważniejszych marek sneakersowych i lifestyle’owych w historii – powiedział Brahm Wachter, szef działu Streetwear i Modern Collectables w domu aukcyjnym Sotheby’s.

– Nike Air Yeezy I i Air Yeezy II, to wciąż jedne z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów butów, w wyniku czego prototypowa para Westa, to najcenniejsze buty, jakie kiedykolwiek sprzedawał dom aukcyjny – dodali przedstawiciele Sotheby’s.

Buty można oglądać w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Hongkongu od 16 do 21 kwietnia. Przewiduje się, że zostaną sprzedane za ponad milion dolarów. Strony zainteresowane zakupem są proszone o przesyłanie ofert bezpośrednio do Sotheby’s.

Polecane

Share This