GAPA Rock 2011 już w niedzielę

Już 18 grudnia w ramach warszawskiego festiwalu studenckiego GAPA wystąpi Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach.


2011.12.15

opublikował:

GAPA Rock 2011 już w niedzielę

Będzie to koncert w Warszawie świeżo po wydaniu trzeciej płyty „Karmelki i Gruz”, gdzie piękne i delikatne melodie stykają się z indie rockową energią. Wszystko jest dodatkowo skąpane w psychodelii, pełne szumów, zgrzytów, brudu. Całość uzupełniają teksty Marcina Zagańskiego, który w pokręcony, specyficzny dla siebie sposób opisuje rzeczywistość.

Grupa powstała w roku 2001 i od tamtego czasu aktywnie jeździła po Polsce, pokazując się na różnych festiwalach. Kilka z nich nawet wygrała, w tym prestiżowy w Węgorzewie latem 2003. Po zarejestrowanych maxisinglu „Ćwa” oraz demie „Dziś polecamy kotlet szlachecki” nadszedł czas na pierwszy długogrający album – debiutanckie „Ósme Piętro” zostało wydane w styczniu 2005 roku pod patronatem radiowej Trójki. Grupa zresztą sporo zawdzięcza redaktorom tej stacji: Piotrowi Kaczkowskiemu oraz Piotrowi Stelmachowi, którzy promowali w radiu praktycznie wszystko, co wyszło pod nazwą Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach.

Po świetnie przyjętym debiucie zespół wydał drugi krążek w listopadzie 2006 roku. „Lewa Strona Literki M” jeszcze bardziej ugruntowała pozycję Kombajnu na polskiej scenie garage/indie rock. Grupa zaczęła przebijać się do świadomości coraz większej liczby osób, o czym świadczyły chętnie kupowane płyty, obecność na listach przebojów, a w końcu i koncerty, w tym także na wielkich festiwalach jak Heineken Opener Festiwal czy Festiwal w Jarocinie. Teraz, po długiej przerwie wracają z nowym krążkiem i w trochę zmienionym składzie. Mimo tego wciąż rozwijają się brzmieniowo, co można będzie usłyszeć na „Karmelkach i Gruzie” oraz licznych koncertach.

Oprócz gwiazdy wieczoru na scenie w Hydrozagadce pojawią się młode, ambitne grupy walczące o większy rozgłos. Przed przed Kombajnem Do Zbierania Kur Po Wioskach wystąpią Servants of Silence (post-rock), [wreath] (progressive rock), R.O.I. (metal), Hands Resist (melodic punk), Scarlet Hatchings (alternative rock). Zostaną ocenione przez jury złożone z muzyków oraz ludzi obracających się w tej branży na co dzień (recenzentów, promotorów).

Szczegóły GAPA Rock 2011:

18 grudnia (niedziela), Warszawa

Klub Hydrozagadka

Rozpoczęcie przeglądu: 18:00

Koncert gwiazdy wieczoru: 21:30

Bilety na koncert: 15 PLN (bilety dostępne w dniu koncertu). Studenci wchodzą za darmo

Polecane

Share This