Gdyby Viki Gabor była gwiazdą TVN, sąd podjąłby inną decyzję? Zaskakujący komentarz na antenie TVP


2021.02.15

opublikował:

Gdyby Viki Gabor była gwiazdą TVN, sąd podjąłby inną decyzję? Zaskakujący komentarz na antenie TVP

fot. mat. pras.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o kontrowersyjnej decyzji krakowskiego sądu, który uznał, że „‚Szwabska cyganka’ i inne hejterskie komentarze nie znieważają Viki Gabor, młodziutkiej piosenkarki romskiego pochodzenia”, umarzając tym samym sprawę agresywnych uwag pod kątem wokalistki, jakie pojawiły się w sieci po jej wygranej w Konkursie Piosenki Eurowizji Dla Dzieci w 2019 roku.

Rodzice wokalistki nie zgadzają się z decyzją wymiaru sprawiedliwości i komentują ją na łamach Plejady.

Sprawdź także: Viki Gabor „nie jest Polką, tylko szwabska Cyganką”? Sąd podjął kontrowersyjną decyzję w sprawie ataków na wokalistkęŁ

Jako management artystki, a przede wszystkim ludzie z otwartymi głowami nie zgadzamy się z opinią krakowskiego sądu. Być może zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego określenie „szwabska cyganka” jest określeniem potocznym, jednak według nas nie powinno się używać tego sformułowania wobec 12 letniej dziewczynki, jak i dorosłej kobiety – komentują Ewelina i Dariusz Gaborowie.

Do decyzji o umorzeniu postępowania odniesiono się także w Wiadomościach TVP. – Po rasistowskich atakach hejtera młoda artystka może czuć się znieważona także przez sąd – ocenił dziennikarz Telewizji Polskiej Michał Adamczyk. W materiale skrytykowano sędzię za umorzenie sprawy, sugerując, że decyzja mogła zostać zainspirowana „niechęcią części sędziów do Telewizji Polskiej”. Jeden z komentatorów stwierdził: – Mam takie przykre poczucie, że gdyby to była gwiazda TVN, to ten wyrok mógłby być inny.

Viki Gabor urodziła się w Niemczech, następnie przez kilka lat mieszkała w Wielkiej Brytanii, skąd przeniosła się z rodzicami do Krakowa. W 2019 roku Viki jako druga Polka wygrała Eurowizję Junior. W 2020 ukazała się jej debiutancka płyta „Getaway (Into My Imagination)”.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This