Gerard Way z My Chemical Romance wydaje płytę

Premiera już za tydzień.


2014.09.23

opublikował:

Gerard Way z My Chemical Romance wydaje płytę

Gerard Way, lider nieistniejącego już zespołu My Chemical Romance, rozpoczyna karierę solową. Album „Hesitant Alien” ukaże się 29 września. Album promuje klip do kawałka „No Shows”.

W „No Shows” mieszają się inspiracje glam rockiem, brit popem i garażowym gitarowym graniem. Do kawałka powstał nawiązujący do estetyki telewizyjnych programów muzycznych z lat 60. i 70. wideoklip w reżyserii Jennifer Juniper Stratford.

Z myślą o solowym albumie wokalista zarejestrował tuzin piosenek. Za produkcję materiału odpowiada Doug McKean, miksami zajął się Tchad Blake. „Hesistant Alien” ukaże się w Polsce 29 września. Czego można się spodziewać po płycie? Moim zamiarem było stworzenie bezkompromisowej sztuki z użyciem niezbyt przyjaznego radiu instrumentu, czyli gitary. Na płycie jest sporo przesterów. Inspirowałem się shoegaze`em i britpopem. Chcę, by to była dźwiękowa eksplozja – tak zapowiada solowy debiut Gerard Way.

Przypomnijmy, że z My Chemical Romance Gerard Way wydał cztery płyty studyjne. Sprzedały się one na świecie w nakładzie blisko 5 mln egzemplarzy. Ostatni longplay My Chemical Romance, „Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys”, ukazał sie w listopadzie 2010 roku.

Polecane

Share This