Ghostpoet w Polsce


2017.09.29

opublikował:

Ghostpoet w Polsce

foto: mat. pras.

Poprzednio gościliśmy go na festiwalu Nowa Muzyka, teraz przyjedzie na solowy koncert. Na zaproszenie agencji Go Ahead do Polski wróci Ghostpoet. Brytyjczyk wystąpi 18 lutego w warszawskim klubie Niebo. Artysta będzie promował na żywo swój czwarty album „Dark Days + Canapes”. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży w połowie sierpnia.

Ghostpoet zadebiutował w 2010 roku samodzielnie wydaną EP-ką „The Sound of Strangers”. Już rok później nakładem niewielkiego labelu Brownswood Recordings ukazał się jego pełnowymiarowy krążek „Peanut Butter Blues & Melancholy Jam”. Album przyniósł Ghostpoetowi nominację do Mercury Prize, pozwolił także ruszyć w trasę z Metronomy i Jamiem Woonem, a także podpisać kontrakt z wytwórnią PIAS, dla której nagrywają m.in. Roisin Murphy i – od niedawna – Brodka.

Każdy album pozwala Ghostpoetowi piąć się w górę brytyjskiej listy bestsellerów. Debiut nie załapał się nawet do czołowej setki, drugi krążek „Some Say I So Say Light” dotarł do 73 pozycji, „Shedding Skin” sprzed dwóch lat plasowała się najwyżej na 52 miejscu, a „Dark Days + Canapes” zadomowiło się już pod koniec cotygodniowego zestawienia TOP40 (39. pozycja).

Polecane

Share This