Gienek Loska miał wylew. Artysta jest w śpiączce


2018.09.13

opublikował:

Gienek Loska miał wylew. Artysta jest w śpiączce

foto: mat. pras.

Gienek Loska, zwycięzca pierwszej edycji polskiego X-Factora, potrzebuje pomocy. Artysta będąc wiosną na Białorusi miał rozległy wylew krwi do mózgu. Muzyk trafił do szpitala, ale zoperowano go dopiero po 11 godzinach. Od tego czasu artysta jest w śpiączce.

Szczegóły przybliża Polska Fundacja Muzyczna, na fanpage’u której czytamy: – 5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane.

Fundacja apeluje o wsparcie finansowe, bez którego leczenie artysty nie będzie możliwe. – Na razie nasza Fundacja wysłała na Białoruś wolontariuszkę Agnieszkę, wyasygnowała pierwsze środki na podstawowe potrzeby, na przybory medyczne, higieniczne, na jedzenie – służba zdrowia na Białorusi i warunki życia są jakie są… Szykujemy się do transportu profesjonalnego łóżka medycznego, którego do niedawna używał Marek Karewicz. Aktualnie celem PFM jest zbiórka środków dla Gienka, by zapewnić pieniądze na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i specjalne jedzenie. Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna – to jest kosztowne. W przyszłości środki będą potrzebne na solidne leczenie i rehabilitację, bo trwamy w nadziei, że Gienek się całkiem wybudzi. Ma przecież dopiero 43 lata… – piszą przedstawiciele Fundacji.

Polska Fundacja Muzyczna prosi o wpłaty na dedykowane Gienkowi Losce subkonto o numerze: 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019. – Obudźmy Gienka! – nawołują przedstawiciele Fundacji.

Po zwycięstwie w „X-Factorze” Gienek Loska i jego zespół wydali dwie płyty – „Hazardzistę” z 2011 i o dwa lata młodszy „Dym”. Pierwszy z tych krążków uzyskał status złotej płyty.

 

Polecane

Share This