Gigantyczna kara za próbę wypuszczenia nielegalnej epki Prince’a

Inżynier dźwięku artysty przegrał proces z firmą reprezentującą jego dziedzictwo.


2019.04.10

opublikował:

Gigantyczna kara za próbę wypuszczenia nielegalnej epki Prince’a

foto: mat. pras.

Sędzia podtrzymał wyrok w sprawie, którą spadkobiercy Prince’a wytoczyli jego inżynierowi dźwięku. W 2017 roku George Ian Boxill próbował wydać epkę „Deliverance”, na którą miały trafić niepublikowane wcześniej utwory, które napisał i wyprodukował wspólnie z Księciem w latach 2006-2008. Wydawnictwo miało się pojawić 21 kwietnia 2017 roku, w pierwszą rocznicę śmierci muzyka.

Zanim jednak „Deliverance” trafiło na rynek, przedstawiciele Prince EstatePaisley Park Enterprises pozwali Boxilla, twierdząc, że naruszył on klauzulę poufności, na mocy której utwory miały „pozostać wyłączną własnością Prince’a”.

W sierpniu ubiegłego roku w sądzie zapadł wyrok, przyznający rację rodzinie artysty. Zobowiązano wówczas George’a Iana Boxilla do zapłacenia 3,96 mln dolarów w ramach zadośćuczynienia i pokrycia kosztów procesu. Teraz sędzia z Minnesoty podtrzymał ten wyrok, zasądzając dokładnie taką samą kwotę.

Prince był wyjątkowo utalentowanym muzykiem. Firma chroni stworzoną przez niego muzykę przed jej agresywnym wykorzystywaniem i jest zadowolona z wyroku przeciwko panu Boxillowi – skomentował na łamach Variety Troy Carter, reprezentujący Prince Estate.

Tagi


Polecane

Share This