Gitarzysta Heya ma nowy zespół. Katarzyna Nosowska gościnnie w pierwszym singlu

Paweł Krawczyk połączył siły z Joanną Prykowską, wokalistką popularnego przed laty Firebirds.


2022.01.22

opublikował:

Gitarzysta Heya ma nowy zespół. Katarzyna Nosowska gościnnie w pierwszym singlu

fot. Jakub Wittchen

Paweł Krawczyk, gitarzysta Heya, powołał do życia nowy zespół. Anieli to efekt jego współpracy z Joanną Prykowską, wokalistką popularnej w latach 90. grupy Firebirds. Artyści przedstawiają światu swój nowy projekt za sprawą singla „Jaśniejąca”. Piosence, w której gościnnie usłyszymy Katarzynę Nosowską, towarzyszy zrealizowany w Szczecinie teledysk, będący niezwykłą opowieścią o nich samych.

Muzycznie Anieli zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80-tych i 90-tych oraz artystów takich jak Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk, a nawet Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z serialowego „Twin Peaks”.

„Jaśniejąca” – pierwszy singiel i zapowiedź albumu to przejmująca historia o przyjaźni, dziewczęcej, kobiecej, przesyconej fascynacją. To także znakomite dopełnienie historii z piosenki i z samego życia. Gościnnie w „Jaśniejącej” słyszymy Kasię Nosowską, w życiu prywatnym żonę Pawła i… bliską przyjaciółkę Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości. W Szczecinie również powstał teledysk do utworu, ukazujący miasto będące świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek.

Polecane

Share This