Giulia y los Tellarini w Warszawie

"Warszawa" następczynią "Barcelony"?


2012.01.16

opublikował:

Giulia y los Tellarini w Warszawie

Na początku roku premierę miał teledysk do nowego utworu Giulia y los Tellarini „Warszawa”. Oczarowani Polską artyści nagrali go jako muzyczny hołd dla miasta i jednocześnie piosenkę o miłości. „Warszawa” jest ostatnią częścią tryptyku muzycznego, w którego skład wchodzą słynna z filmu Woody’ego Allena „Vicky, Cristina, Barcelona” tytułowa „Barcelona” oraz „Buenos Aires”. Zespół zagra w Warszawie już 3 lutego. 

Giulia y los Tellarini na planie klipu do piosenki “Warszawa”, 21.10.11, rynek Starego Miasta w Warszawie. Fot. M.Blanques Singiel „Warszawa” zapowiada najnowszą płytę zespołu – „L’Arrabbiata” (wydawca Iberia Records), która ukaże się pod koniec stycznia. Znalazło się na niej 12 utworów po włosku, hiszpańsku, angielsku i francusku. Ta mieszanka języków odzwierciedla międzynarodowy styl muzyczny formacji a także pochodzenie jej członków. Zespół Giulia y los Tellarini powstał w Hiszpanii w 2004 roku a w jego skład wchodzą muzycy wielu narodowości. Ich pierwsza płyta „Eusebio” ukazała się dwa lata później i to tam pojawiła się właśnie głośna „Barcelona”, którą zachwycił się sam Woody Allen. Reżyser wykorzystał ją w filmie „Vicky, Cristina, Barcelona”, a o Giulii i jej zespole usłyszał cały świat.

Sukces utworu zachęcił grupę do dalszych muzycznych poszukiwań związanych z ważnymi dla nich miejscami. Tak powstał utwór „Buenos Aires”, gorąca wariacja na temat tętniącego życiem miasta. „Warszawa” to ostatni singiel z tryptyku miejskiego. Napisał go jeden z członków zespołu, który podczas pobytu w naszym kraju zakochał się w polskiej dziewczynie. Muzycy widzą Warszawę jako miasto kontrastów, szalonych imprez do rana i pięknych kobiet. Giulia Tellarini wraz z zespołem odwiedziła Warszawę 21 października 2011, aby nakręcić klip do utworu.

Teledysk, zrealizowany przez Grupę 13 i Iberia Records, jest mieszanką mglistych wspomnień, urywków, fragmentów widoków Warszawy takiej, jaką zobaczyli i zapamiętali ją członkowie formacji. Miastu towarzyszy magiczna i romantyczna aura, uchwycona wśród wąskich uliczek Starego Miasta.Giulia y los Tellarini odwiedzą Polskę na zaproszenie Agencji STX JAMBOREE. Koncert odbędzie się w piątek 3 lutego 2012 roku w klubie Palladium w Warszawie.

Każdy występ formacji to niezapomniana dawka energii i entuzjazmu rodem z najodleglejszych zakątków globu. Zespół zagra utwory z dwóch płyt – „Eusebio” i „L’Arrabbiata” zapraszając publiczność do zabawy w gorących rytmach. Zapowiada się niezwykle energetyczny i pełen emocji wieczór.

3 lutego 2012 r.

Początek koncertu w Palladium 

Godz. 20.00, wejście od g. 19.00.

KUP BILETY:


Polecane

Share This