Glass Animals i Denzel Curry zaprezentowali wspólny utwór


2019.11.14

opublikował:

Glass Animals i Denzel Curry zaprezentowali wspólny utwór

fot. mat. pras.

Minęło trochę czasu od nowego materiału Glass Animals, lecz dziś – po wielu spekulacjach wśród fanów, którzy dojrzeli na mediach społecznościowych ukryte grafiki oraz wiadomości między wierszami, jak również pojawieniu się interaktywnej strony – wszystko stało się jasne: w serwisach cyfrowych pojawił się premierowy utwór zespołu, „Tokyo Drifting”. W kawałku usłyszymy zaskakującego gościa – Denzela Curry’ego. Singiel jest pierwszym utworem w ramach serii Fresh Fruit, w której będą ukazywać się duety z innymi wykonawcami.

Pierwszą rzeczą, jaką usłyszałem od Denzela gdy usłyszał ten kawałek, było „Jest ogień”. Potem dodał: „To ty tam nawijasz?”. Odpowiedziałem mu: „Tak, w pewnym sensie. To ironiczna, wewnętrzna nawijka – ja jako narrator opisujący, wkur…cy się na moje ekstremalne alter ego; wersję mnie, która jest w stanie robić rzeczy, do których, wydawałoby się, nie jestem zdolny. Wavey Davey to moja popieprzona wersja Sashy Fierce. To ziomeczek, uliczny zawodnik, potrafi tańczyć, mocno imprezuje, jest spontaniczny. Czasem dostanie w mordę i zostanie zmieszany z błotem, ale nie obchodzi go to, bo jest zbyt pewny siebie. Ciosy, jakie przyjmuje od życia, niekoniecznie go wzruszają – komentuje Dave Bayley z Glass Animals.

Myślę, że to jest taki rodzaj postaci, który każdy z nas kreuje w sobie do pewnego stopnia. Mamy wystudiowane wizerunki w internecie – jesteśmy piękni, z nałożonymi filtrami, trochę jak nadludzie. Możemy się długo oszukiwać i zamiatać pod dywan to, czego nie chcemy pokazywać, ignorować nasze słabości… Ale wszystko ma swoją cenę. To nie jest prawdziwe i długo nie da się tak pociągnąć – dodaje.

Glass Animals to brytyjski kwartet dowodzony przez wokalistę, kompozytora i producenta Dave’a Bayleya, a skład uzupełniają jego przyjaciele z dzieciństwa: Joe Seaward, Ed Irwin-Singer oraz Drew Macfarlane. Ich drugi album „How To Be A Human Being” był jednym z lepiej ocenianych krążków 2016, został nominowany do Mercury Album Of The Year. Dave poza Glass Animals pracował z takimi artystami jak 6lack, Khalid, Joey Bada$$, DJ Dahi, Flume czy MorMor.

Polecane

Share This