Gojira na Ursynaliach


2012.01.26

opublikował:

Gojira na Ursynaliach

Dla kapeli będzie to pierwszy koncert plenerowy w Polsce.

Gojira powstał w 1996 roku w Ondres we Francji z inicjatywy braci Josepha i Mario Duplantier oraz Christiana Andreu. Początkowo pod nazwą Godzilla ukazało się pierwsze demo zespołu zatytułowane Victim. W przeciągu trzech następnych lat ukazały się kolejne dema Possessed (1998), Saturate (1999) oraz Wisdom Comes (2000). Wkrótce potem muzycy obrali nazwę Gojira.

W 2001 roku ukazał się pierwszy album studyjny Gojira zatytułowany Terra Incognita. W 2003 roku nakładem Boycott Records i Next Music ukazało się wydawnictwo The Link, porzedzone minialbumem Maciste All Inferno. Trzeci album był promowany singlem pt. Indians, który ukazał się jako dodatek do francuskiego czasopisma RockSound No.111.

Rok później 16 kwietnia 2004 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo DVD pt. The Link Alive. 30 października tego samego roku ukazał się album koncertowy o tym samym tytule. Również w 2004 roku zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną Listenable Records. W 2005 roku ukazał się trzeci album zespołu pt. From Mars to Sirius. Wydawnictwo zadebiutowało na 44 miejscu francuskiej listy sprzedaży. Późną jesienią 2006 roku zespół wziął udział w trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych jako support grup Children of Bodom, Amon Amarth i Sanctity.

14 października 2008 roku nakładem Listenable Records został wydany czwarty album studyjny pt. The Way of All Flesh. W Stanach Zjednoczonych album zadebiutował na 138 miejscu listy Billboard 200, sprzedając się w ciągu tygodnia w nakładzie 4 200 egzemplarzy. Prace nad albumem trwały siedem miesięcy. Gościnnie w utworze „Adoration for None” zaśpiewał amerykański wokalista Randy Blythe członek Lamb of God. W 2009 roku ukazała się książka pt. The Way of All Flesh zawierająca tabulatury utworów z albumu o tym samym tytule.

(źródło: wikipedia)

Jako ciekawostka możemy dodać, że Gojira jest oficjalnym supportem zespołu Metallica podczas ich europejskiej trasy koncertowej w 2012 roku.

Tegoroczne Ursynalia odbędą się w dniach 1-3 czerwca w Warszawie. Dotychczas potwierdzeni artyści, poza Gojira, to Jelonek i Slayer!

Polecane

Share This