Gojira także w Krakowie

5 sierpnia w Stodole, a już dzień później koncert w Kwadracie.


2013.07.21

opublikował:

Gojira także w Krakowie

Największy metalowy zespół z Francji zagra w klubie Kwadrat w ramach trasy „L’Enfant Sauvage Tour” 6 sierpnia. Jako support zobaczymy jeden z najbardziej oryginalnych polskich zespołów metalowych, zespół Ketha.

GojiraFrancuscy giganci niekonwencjonalnego metalu po raz kolejny w Polsce! O Gojirze można pisać tylko w samych superlatywach. Nie tylko dlatego, że muzycy z Bayonne to przemili ludzie, którzy zawsze znajdą czas, aby strzelić sobie z fanami fotkę po koncercie (albo przed), przybić piątkę, złożyć autograf. Przede wszystkim dlatego, że Joe Duplantier (śpiew, gitara), Mario Duplantier (perkusja), Christian Andreu (gitara) i Jean-Michel Labadie (gitara basowa) rozwijają się tak wspaniale, jak mało który z metalowych zespołów w ostatnich 20. latach. Wystarczy przesłuchać płyty „From Mars To Sirius”, „The Way Of All Flesh” i przede wszystkim wydanej w 2012 roku „L`Enfant Sauvage”, aby się o tym przekonać. Na tej ostatniej najpełniej słychać wszystkie cechy charakterystyczne stylu Gojiry, wywiedzione od death metalu, thrash metalu, post metalu, progmetalu, i innych gatunków. Metallica nie zaprasza byle kogo do roli supportu, a Gojira dostąpiła tego zaszczytu. To o czymś świadczy. Francuzi wypadają świetnie na żywo nie tylko na stadionach, lecz również na klubowych koncertach, o czym już parę razy mogliśmy się w Polsce przekonać.

KethaWspaniali kontynuatorzy twórczości niezapomnianego Kobonga. Którzy kapitalnie ją rozwinęli i wzbogacili. Drugi krążek studyjny krakowskiej Kethy, wydany w 2012 roku „2nd Sight” (gościnnie Vogg i Rasta z Decapitated, Maciek Miechowicz z Neumy), zebrał – jak najbardziej zasłużenie – fantastyczne recenzje. Kapela dowodzona przez Maćka Janasa (MrTrip) stworzyła bowiem prawdziwe dźwiękowe monstrum, korzystając nie tylko z kobongowego tworzywa, lecz czerpiąc również z takich twórców jak Kinsky, Dillinger Escape Plan, Meshuggah, The End, Psyopus. Dodając do całości elementy noise`u, alternatywną elektronikę i mroczną muzykę ilustracyjną. W 2013 roku ma pojawić się kolejne wydawnictwo Kethy, nad którym grupa pracuje w zmienionym wiosną 2013 r. składzie. Obok Maćka w zespole są obecnie: Maciek Dzik (bębny), Michał Bartosik (bas) i Czarek Wal (gitara).

Polecane

Share This